Dziś mija pierwsza rocznica śmierci wybitnego muzyka Zbigniewa Wodeckiego. W tym szczególnym dniu ukazuje się wyjątkowy singiel, który artysta nagrał w duecie z Kayah.

Wspólny utwór Zbigniewa Wodeckiego oraz Kayah nosi tytuł Chwytaj dzień i ukazał się 22 maja 2018 roku – dokładnie rok po śmierci artysty. Słowa do piosenki napisał Jacek Cygan; pracę nad tekstem ostatecznie zakończył dowiedziawszy się o udarze Zbigniewa Wodeckiego. Równocześnie odbyła się premiera teledysku, w którym wykorzystano archiwalne materiały z udziałem Zbigniewa Wodeckiego. Sam artysta jest autorem muzyki do utworu. Produkcją muzyczną zajął się Rafał Stępień. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiada Roman Przylipiak.

Utwór Chwytaj dzień promuje pośmiertną płytę Zbigniewa Wodeckiego pod tytułem Dobrze, że jesteś, która ukazała się 23 maja 2018 r. Prace nad albumem trwały ponad rok. Znalazły się na nim utwory nawiązujące klimatem do krakowskich tradycji, ale z wpływami muzyki amerykańskiej lat 70. i 80. Udział w nagraniach płyty wzięli m.in. Kayah, Sławek Uniatowski, Kuba Badach i Andrzej Lampert.

Tracklista

 1. Dobrze, że słońce
 2. Give it a moment
 3. Na paluszkach
 4. Tylko ty
 5. Chwytaj dzień
 6. Sobą być
 7. Piosenka pierwszego olśnienia jazzem
 8. Nie ma jak Bacharach
 9. Wykidajło czas
 10. Nad wszystko uśmiech twój
 11. Kod dostępu
 12. Nauczmy się żyć obok siebie
 13. Good night love

Kasia Wodecka-Stubbs (córka artysty i producentka płyty) o nowej płycie:

Płyta utrzymana jest w tym ciepłym, rytmicznym klimacie. Jej singiel za to, piosenka „Chwytaj dzień” to utwór z kanonu rozbudowanych, tak charakterystycznych w swym uroku aranży samego taty – to singiel promujący płytę, piękny duet Kayah ze Zbyszkiem Wodeckim gdzie razem cudnie czarują nam świat.

Kayah o singlu i teledysku:

Jako muzyk zawsze pozostawałam pod ogromnym wrażeniem talentu i muzykalności Zbyszka. Tym większa moja radość, że mogę uczestniczyć w pierwszej edycji stworzonego przez Kasię Wodecką-Stubbs, córkę Zbyszka, festiwalu poświęconego Jego pamięci: „Wodecki Twist Festival”. Ale największym zaszczytem dla mnie jest być częścią pośmiertnej płyty, której sam nie zdążył dokończyć. Napisałam na nią tekst do przepięknej ballady „Na paluszkach”, który opisuje wyścig z czasem, jakiemu wszyscy śmiertelnicy podlegamy. To niezwykłe wyróżnienie – zaśpiewać na tej płycie także „Chwytaj dzień” – duet ze śladem wokalnym, jaki po Zbyszku pozostał. Będzie to pierwszy singiel, spoczywa więc na mnie, jako wykonawczyni, i na Jacku Cyganie, twórcy tekstu, nie lada odpowiedzialność. Stworzyliśmy do singla piękny teledysk, w którym moja postać jest tłem do wzruszających ujęć z życia Zbigniewa, to uroczy i bardzo wzruszający obrazek. To piękna kompozycja Zbyszka, jak na Wodeckiego przystało, wielce melodyjna i jakaś niedzisiejsza, bajkowa… Mam nadzieję, że wszystkim słuchaczom udzieli się ta niesamowita atmosfera , która towarzyszyła nam przy pracy nad tą piosenką i refleksja, że nic nie jest dane nam na zawsze, dlatego warto żyć chwilą. Klarujmy zatem wina swe! I chwytajmy dzień!

Poprzedni artykułZnamy pełen line-up festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę
Następny artykułThe Pussycat Dolls pozywają „Daily Mail”. Powodem nazwanie ich kręgiem prostytutek