AlbumyAmerican IdolDział NewsDział WideoPremierowe utworyProgramy muzyczne w TVTeledyskiWystępy na żywo

Nick Fradiani wygrał 14. edycję programu American IdolW nocy z środy na czwartek naszego czasu odbył się finał 14. edycji American Idol. Jak wiemy, zwycięzcą okazał się Nick Fradiani. Zobaczcie jego propozycję singlową.

American Idol to jeden z najbardziej popularnych talent shows w Stanach Zjednoczonych. 14 maja naszego czasu w Dolby Theatre odbył się finał 14. , przedostatniej edycji tego widowiska. Po zaciętej walce między JAX, Clarkiem Beckhamem a Nickiem Fradiani okazało się, że wygrał ten trzeci.

Kim jest zwycięzca Idola?

Nick Fradiani ma za sobą udział w Battle of the Bands (2011), w którym razem z zespołem Beach Avenue zdobyli główną nagrodę. Rozpoznawalność przyniósł mu krótki epizod w America’s Got Talent, w edycji która odbyła się rok wcześniej. Pochodzi z Guilford, w stanie Connecticut. Warto przy tej okazji wspomnieć, że Nick jest pierwszym zwycięzcą z regionu północno-wschodniego USA. Przyszedł na casting w Nowym Jorku, gdzie wykonaniem piosenki Petera Gabriela In Your Eyes powalił jurorów na kolana, a oni odwdzięczyli się dając Fradianiemu Złoty Bilet. Podczas eliminacji w ramach Hollywood Week wykonał Babylon Davida Graya oraz Drops of Jupiter zespołu Train. Performance tego ostatniego dał mu awans do Top24. W ciągu trwania tej edycji wykonał również między innymi utwory takie jak Teenage Dream, Wake Me Up! czy Danger Zone.

Wraz z zakończeniem edycji ogłoszono debiutancki singiel artysty. Nosi on tytuł Beautiful Life i jest on jednocześnie oficjalną piosenką Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2015, których organizatorem jest FIFA. Fradiani zaprezentował utwór na żywo podczas programu, a zaraz po nim w sieci ukazało się oficjalne wideo.

Występ na żywo:

Oficjalny klip:

To nie wszystko. 7 lipca w Clearwater na Florydzie rusza American Idols LIVE! Tour 2015. Trasa koncertowa, na której oprócz Fradianiego wystąpią laureaci miejsc 2-5, czyli Clark Beckham, JAX, Rayvon Owen, oraz Tyanna Jones obejmuje 37 miast i zakończy się 28 sierpnia w Riverside w stanie California.

Tags
Show More


Beata Prętnicka

Lat 23, blogerka. Fanka muzyki wszelakiej, nie zamyka się na jeden gatunek muzyczny. Szybko się nudzi znalezionymi wcześniej utworami, które zawierają w sobie nutę szczerości i prawdziwości. Z chęcią chodziłaby na wszystkie interesujące koncerty. Lubi obejrzeć dobrą komedię. Zagorzały kibic sportowy.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.