W nocy z środy na czwartek naszego czasu odbył się finał 14. edycji American Idol. Jak wiemy, zwycięzcą okazał się Nick Fradiani. Zobaczcie jego propozycję singlową.

American Idol to jeden z najbardziej popularnych talent shows w Stanach Zjednoczonych. 14 maja naszego czasu w Dolby Theatre odbył się finał 14. , przedostatniej edycji tego widowiska. Po zaciętej walce między JAX, Clarkiem Beckhamem a Nickiem Fradiani okazało się, że wygrał ten trzeci.

Kim jest zwycięzca Idola?

Nick Fradiani ma za sobą udział w Battle of the Bands (2011), w którym razem z zespołem Beach Avenue zdobyli główną nagrodę. Rozpoznawalność przyniósł mu krótki epizod w America’s Got Talent, w edycji która odbyła się rok wcześniej. Pochodzi z Guilford, w stanie Connecticut. Warto przy tej okazji wspomnieć, że Nick jest pierwszym zwycięzcą z regionu północno-wschodniego USA. Przyszedł na casting w Nowym Jorku, gdzie wykonaniem piosenki Petera Gabriela In Your Eyes powalił jurorów na kolana, a oni odwdzięczyli się dając Fradianiemu Złoty Bilet. Podczas eliminacji w ramach Hollywood Week wykonał Babylon Davida Graya oraz Drops of Jupiter zespołu Train. Performance tego ostatniego dał mu awans do Top24. W ciągu trwania tej edycji wykonał również między innymi utwory takie jak Teenage Dream, Wake Me Up! czy Danger Zone.

Wraz z zakończeniem edycji ogłoszono debiutancki singiel artysty. Nosi on tytuł Beautiful Life i jest on jednocześnie oficjalną piosenką Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2015, których organizatorem jest FIFA. Fradiani zaprezentował utwór na żywo podczas programu, a zaraz po nim w sieci ukazało się oficjalne wideo.

Występ na żywo:

Oficjalny klip:

To nie wszystko. 7 lipca w Clearwater na Florydzie rusza American Idols LIVE! Tour 2015. Trasa koncertowa, na której oprócz Fradianiego wystąpią laureaci miejsc 2-5, czyli Clark Beckham, JAX, Rayvon Owen, oraz Tyanna Jones obejmuje 37 miast i zakończy się 28 sierpnia w Riverside w stanie California.