Dział NewsGarść informacji

Neil Diamond z powodu choroby ogłosił zakończenie swojej kariery

Neil Diamond ogłosił koniec swojej kariery. Zdiagnozowano u niego chorobę parkinsona.

Smutne wieści przychodzą do nas ze Stanów Zjednoczonych. Amerykański wokalista Neil Diamond, po 50 latach kariery, postanowił ją zakończyć. W oficjalnym oświadczeniu muzyk podał, że powodem jego decyzji jest zdiagnozowana u niego choroba parkinsona.

Artysta świętuje w tym roku 50-lecie swojej kariery artystycznej. Z tej okazji wyruszył trasę koncertową, którą właśnie przerwał, odwołując tym samym kolejne występy, m.in. w Nowej Zelandii.

Neil Diamond wydał ponad 30 albumów studyjnych, które rozeszły się w sumie w około 130 milionach egzemplarzach. Do jego największych przebojów należą utwory takie jak Sweet Caroline, Love on The Rock czy Cracklin.

Tags
Show More

Mateusz Plata

Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. Słucha bardzo dużo muzyki, głównie popu, ale nie skreśla żadnego innego gatunku. W szczególności interesuje go szwedzki pop i tamtejszy rynek muzyczny, toteż w jego słuchawkach najczęściej wybrzmiewają dźwięki płynące prosto ze Szwecji, począwszy od Zary Larsson, kończąc na klasykach takich jak ABBA czy Roxette.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close