Dział News Albumy Natalia Kukulska wydaje płytę z kołysankami

Natalia Kukulska wydaje płytę z kołysankami

Po udanej serii koncertów Natalii Kukulskiej oraz Marka Napiórkowskiego przyszedł czas podsumowań. Zwieńczeniem projektu będzie wyjątkowa płyta z kołysankami.

Koncerty z serii Szukaj w snach zainaugurowano w zeszłym roku na deskach Teatru Starego w Lublinie. Kołysanki autorstwa Wojciecha Wysockiego zostały wzbogacone muzyką Marka Napiórkowskiego, a ich wykonanie powierzono Natalii Kukulskiej. Duetowi Kukulska & Napiórkowski towarzyszył zespół złożony z kolejnych trzech muzyków (Michał Dąbrówka, Marcin Górny, Paweł Pańta), a także tancerze Lubelskiego Teatru Tańca. Duże zainteresowanie przedstawieniami wpłynęło na decyzję o wydaniu całej płyty z kołysankami, która ukaże się 25 maja 2018 r. nakładem wydawnictwa Agora.

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Kołysankowe wierszyki zapragnęły muzyki i z pomocą gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głos – ciepły i głęboki jak letnia noc.

Tracklista

 1. Ty tak pięknie umiesz spać
 2. Zaśnij grzecznie
 3. Szukaj w snach
 4. Mały misiu śpij
 5. Tylko oczka zmruż
 6. Czy znasz? (utwór instrumentalny)
 7. Kołysanka dla obcych
 8. W ciepłych snach
 9. On już śpi
 10. Lipowa panienka (utwór instrumentalny)
 11. Nocny teatr
 12. Lulajże mi

null

Najpopularniejsze (48h)