Znalezione obrazy dla zapytania Natalia Kukulska - Szukaj w snach

 

Był sobie ojciec, był sobie teatr i była też płyta… Czyli Natalia Kukulska, Włodzimierz Wysocki, Marek Napiórkowski i… kołysanki.
Natalia Kukulska 
nowych wyzwań się nie boi. W muzyczny świat wręcz się wrodziła, aktywnie uczestniczy w jego tworzeniu od dziecka i nie stroni od eksperymentowania.
Zaledwie rok temu ukazał się jej album Halo, tu Ziemia, a artystka znów postanowiła nas zaskoczyć. Dzięki nowemu wydawnictwu, Szukaj w Snach chyba jej się to udało.

Natalia Kukulska / Kobieta / plan teledysku
fot. Artur Rawicz

Ktoś mógłby spytać skąd nagle pomysł na tak specyficzną płytę. Historia jest długa ale zaczyna się bardzo zwyczajnie. Od ojca znudzonego ciągłym odtwarzaniem tych samych piosenek do snu swojemu synkowi. Szczęście sprawiło, że tym strapionym tatą był nie kto inny jak poeta Włodzimierz Wysocki. Napisał więc własne teksty, do których później melodie stworzył jazzman Marek Napiórkowski i tak właśnie powstało tych dwanaście mądrych i dobrych muzycznie utworów.
Wykonała je oczywiście Natalia Kukulska. Najpierw w formie spektaklo-koncertu na deskach Teatru Starego, a za sprawą longplay’a, może teraz z nimi gościć w naszych domach.

A takiego gościa pod swój dach zaprosić warto. Nie tylko jeśli mamy 5 lat. Kompozycje są magiczne, Piosenkami, które sprawiają, że w naszej głowie pojawiają się wyjątkowo barwne, wręcz bajkowe obrazy są Zaśnij Grzecznie oraz Nocny Teatr. Wspaniałe poetyckie teksty wsparte delikatną, subtelną muzyką sprawiają, że rozmarzy i wyciszy się każdy, niezależnie od wieku. Fantastyczne wyczucie i lekko jezzujący wokal Natalii są wszystkimi elementami, których mogło brakować do stworzenia tych pięknych układanek.

Mówiąc o jezzująco-swingującym wokalu we wspaniałym wydaniu nie sposób nie wspomnieć o Mały Misiu Śpij. Artystka w bardzo wysmakowany sposób pokazała jak wiele tak naprawdę może zrobić swoim głosem i jak wspaniale czuje muzykę. Świetny podkład oparty na gitarze akustycznej komplementuje ją cudownie. Razem tworzą coś co pomoże zmrużyć oczy najmłodszym, a Ci starsi wręcz przeciwnie, wybudzą się i zaczną stukać w podłogę do rytmu.

To wybudzenie może okazać się bardziej znaczące niż mogłoby się wydawać. Dlaczego? Bo jest na tej płycie piosenka, której przesłanie, które powinny usłyszeć nie tylko dzieci. Mowa tu o Kołysance Dla Obcych. Wspaniale napisany, ważny tekst jest jej elementem kluczowym.

Włodzimierz Wysocki posłużył się swoim piórem by w bardzo trudny do zignorowania sposób pokazać nam czym tak naprawdę jest tolerancja i akceptacja.

Synku stamtąd, synku stąd śnij wyśnij cudny ląd
Mądrych ludzi dobre serca wszędzie wokół
Synku nie mój synku mój niech prowadzi Cię Twój bóg
Tam gdzie radość, tam gdzie miłość, tam gdzie pokój.

Naprawdę ciężko przejść obojętnie nad słowami tej kołysanki. W czasach kiedy tak często dzielimy się na „nas” i „nich”, kiedy wciąż słyszymy kto jest lepszy, a kto gorszy, sprowadzają nas wszystkich na ziemię. Uświadamiają, że przecież wszyscy jesteśmy ludźmi i zasługujemy na spokojne, dobre życie bez uprzedzeń. Co ważne, dzięki tej płycie przesłanie dotrze już do najmłodszych. I to w tak genialnej formie!

Szukaj W Snach to album, który da radość i wyciszenie nie tylko najmłodszym. Usatysfakcjonuje też dorosłych. Wspaniałe teksty, muzyka i wykonanie to hybryda w tym wypadku magiczna. Kołysanki zabarwione jazzem pozwolą nam wszystkim odnaleźć w sobie to spokojne miejsce, które tak łatwo zgubić w natłoku codziennych zajęć i zmartwień. Ponadto momentami dostarczą nam też okazji do przemyśleń oraz wyjątkowych doznań artystycznych.

Natalia Kukulska - Szukaj W Snach
 • Data premiery:
  25 05 2018
 • Wytwórnia:
  AGORA S.A.
 • Gatunek:
  Muzyka dziecięca
 • Single:
  Szukaj W Snach
Najlepsze utwory:
Kołysanka Dla Obcego, Mały Misiu Śpij, Zaśnij Grzecznie
Najsłabsze utwory:
-

OCENA KOŃCOWA AUTORA RECENZJI

 • 8/10
  Ocena końcowa - 8.0/10
8/10
Sending
User Review
0 (0 votes)
Poprzedni artykułOpen’er Festival 2018 z nową, zagraniczną gwiazdą
Następny artykułFlorence + The Machine ogłosili trasę