Serwis muzyczny TIDAL opublikował zestawienie najpopularniejszych utworów 2017 roku. Sprawdźcie, kogo Polacy słuchali najczęściej przez ostatnie 12 miesięcy.

Do końca 2017 roku pozostało mniej, niż dwa tygodnie. Z tej okazji na muzycznej platformie streamingowej TIDAL udostępniono zestawienie 100 najchętniej słuchanych utworów w Polsce.

Mijający rok zdecydowanie należał do Eda Sheerana. Wokalista umieścił w notowaniu aż trzy utwory w Top 10. Na pierwszym miejscu znalazł się utwór Shape of You, tuż za podium uplasował się singiel Galway Girl, a na ósmej lokacie możemy znaleźć Perfect. Wszystkie wspomniane utwory pochodzą z wydanego w marcu albumu Divine.

Drugie miejsce należy do Despacito duetu Luis Fonsi & Daddy Yankee. Najpopularniejsza piosenka tego roku na świecie zdobyła uznanie także w Polsce. Trzecie miejsce zajęła formacja The Chainsmokers, która wspólnie z zespołem Coldplay nagrała utwór Something Just like This. Singiel ten promował zarówno debiutancką płytę producentów Memories…Do Not Open, jak i EPkę Kaleidoscope od grupy Chrisa Martina.

Najwyżej notowaną polską propozycją jest pierwszy singiel z wydawnictwa Szprycer od Taco Hemingwaya, czyli utwór Nostalgia.

Arkadiusz Zroślak
Student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.
Poprzedni artykułAll About Music Christmas Giveaways 2017. Wygraj album Fair Play Quartet, Jackson On Strings
Następny artykułTarja – From Spirits and Ghosts (2017), recenzja Pawła Markiewicza