Dział Publicystyka Najlepsze letnie piosenki według Łukasza Jaćkiewicza

Najlepsze letnie piosenki według Łukasza Jaćkiewicza

Przed Wami kolejna lista wakacyjnych piosenek. Wakacyjnych według mnie, bo nie bedzie to typowa lista hitów, które królowały w tym okresie. Przeważać tu będą utwory elektroniczne, dance`owe oraz takie, przy których nóżka mi sama tupie. Znajdzie się tu także kilka dubstepowych remixów (bo lubię sobie załączyć słuchawki do smartfona i posłuchać czegoś mniej ambitnego). Na pewno będą to inne utwory niż w zestawieniach kolegów i koleżanek redakcyjnych, czy to pod względem artystów czy brzmienia. A co! Nie będę sobie żałował :D

Calvin Harris feat. Ellie Goulding – I Need Your Love

Ellie Goulding to jedna z moich ulubionych wokalistek. Dlatego też rozpocznę moją dziesiątkę jej piosenką. Singiel pochodzi z płyty 18 Months Calvina Harrisa, ale znajdziemy go także na krążku  Halcyon brytyjskiej wokalistki. Utwór pobudza mnie do życia, jest wesoły i doskonale współbrzmiewa z głosem Ellie. W sam raz na wakacje.

P.S. Biega się przy tej piosence doskonale.

Velvet – Chemistry

Pierwszy skok w niedaleką przeszłość i mamy Velvet. Kiedyś była moją dance divą, ideałem urody. Teraz, gdy wydoroślałem i w sumie trochę słuch o niej zaginął, mimo jest do niej powrócić. Choć na chwilę, aby przypomnieć sobie czego słuchałem kilka lat wstecz.

Ida Corr vs Fedde Le Grand – Let Me Think About It

To także jedna ze starszych propozycji mojego zestawienia. Mam wrażenie, że gdyby Fedde Le Grand wypuścił ten singiel teraz, to znów stałby się hitem. Duńska wokalistka Ida Corr i świetnie śpiewa  i także świetnie wygląda. Uwelbiam brzmienie jej głosu, które akurat w tej piosence nie ukazuje się aż tak dostatecznie. Piosenka klimatyczna i w sam raz nadająca się na imprezę. Albo plażing lub relaxing. Albo do wszystkiego ;)

Sia – Clap Your Hands (Fred Falke Radio)

Sia wszyscy znają i kochają z piosenek Guetty. A ja lubię jej solowe poczynania i dlatego prezentuję Wam Clap Your Hands. Aż dziwne, że piosenka nie była na tyle znana, aby szaleć na każdej liście przebojów. Na potrzeby tej listy, poniżej zremiksowana wersja tego utworu. Aż mi się przypomniał wypad na plażę Stogi w Gdańsku.

Infernal – I Won´t Be Crying

I znowu zajechaliśmy do Danii. A tu wita nas Infernal z lat świetności. To właśnie I Won`t Be Crying uważam za jedną z lepszych propozycji od tego zespołu. Niebanalny bit dance`owy i połączenie mocnego głosu Liny Rafn brzmią świetnie. Piosenka nie traci przy tym terminu ważności. Nadal słucham ją z wielkim przejęciem, nadal znal tekst na pamięć i nadal sobie to nucę. Cóż chcieć więcej?

Skrillex – First Of The Year (Equinox)

Niektórzy twierdzą, że dubstep czy electro-house to dziwny wytwór muzyczny. Jednak ja twierdzę, że idealnie nadaje się na niektóre okazje.  I tak oto First Of The Year skradł moje serce, a ten krzyk w pewnych momentach jest powalający. CALL 911 NOW!!!!

The Weeknd – High For This

Jedna z chyba bardziej dziwnych propozycji wakacyjnych ode mnie. Weeknd to obok Franka Oceana czy Miguela, jeden z moich ulubionych wokalistów. Jego psychodeliczne brzmienie od dawna mnie zaciekawia. Nie wiem jak on to robi, ale jestem połączony z tą muzyką na wieczność. I dziwić się później człowiekowi, że nie słucha polskiej muzyki…

Lady Gaga feat. Beyonce – Telephone

I niech mi ktoś powie, że tego nie zna, że nie słuchał i nie wpadło mu do ucha. Istne kalumnie. Piosenka była świetnym hitem na listach przebojów i mam do niej sentyment ciągle. U-WIEL-BIAM!

Labrinth – Last Time (Knife Party Remix)

Drugi remix w zestawieniu, który należy do moich topów. Choć poczatek brzmi niemrawo, dalej uwalnia się energia, której bardzo często potrzebuję. Wstawki elektroniczne (dubstepowe jak kto woli) są doskonałe. Najlepszy efekt piosenka zyskuje słuchana w słuchawkach.

Plan B – Ill Manors (The Prodigy Remix)

Pierwsza piosenka (i zarazem ostatnia) z głębszym przekazem, która zremiksowana brzmi perfekcyjnie. I choć nie należy do łatwych, bardzo mnie wciągnęła. Oryginalna wersja była świetna, remix nie jest na pewno gorszy. No i chyba znów zaprezentowałem coś nietypowego na wakacje. Ale to moja lista i wszystko mi wolno :D

letniepiosenki
Po kliknięciu przeniesiesz się do wszystkich zestawień redaktorów

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Popularne