Dział NewsNagrody muzyczneWyniki

Nagrody Latin Grammy rozdane!Ceremonia Latin Grammy odbywa się co roku w Stanach Zjednoczonych, przyznawane są nagrody w kategorii muzyki latynoamerykańskiej. Tegoroczna gala odbyła się 16 października w Nowym Jorku.

Znamy już wyniki. Największą ilością nominacji cieszył się raper pochodzący z Portoryko –Residente. Miał szansę na statuetkę aż w 9 kategoriach. Jednak bezkonkurencyjnie największym wygranym gali okazał się duet Daddy Yankee Luis Fonsi z Despacito, czyli utworem podbijającym radiowe listy przebojów całego świata. W ich ręce powędrowały aż cztery statuetki Latin Grammy, w tym Nagranie oraz Utwór Roku.

Wcześniej wspomniany Residente również dwukrotnie zwyciężył. Natomiast za najlepszy współczesny album pop nagrodę otrzymała Shakira za El Dorado. W gronie zwycięzców znaleźli się również między innymi Vicente Garcia, Rubén Blades Con Roberto Delgado i Orkiestra, Juanes, Lin-Manuel Miranda oraz chilijska piosenkarka i autorka piosenek –Mon Laferte.

Galę uświetniły występy wielu nominowanych artystów. Całe wydarzenie zakończyło się specjalną wersją zwycięskiego Despacito, w którym Fonsi zaśpiewał z Bomba Estero, Victorem Manuelem i Diplo.

Tags
Show More


Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.