Dział News Nadchodzi biografia Riverside

Nadchodzi biografia Riverside

Riverside. Sen w wysokiej rozdzielczości – taki tytuł, zgrabnie nawiązujący do jednej z płyt zespołu, nosić będzie pierwsza oficjalna biografia jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej i światowej sceny progresywnego rocka – Riverside.

Sen w wysokiej rozdzielczości to dokładna biografia piętnastoletniej kariery zespołu, kronika drogi, jaką przebył, od pierwszych nagrywek szukających własnego brzmienia fanów progresywu – aż po międzynarodowy sukces i szacunek na całym świecie. Głównym źródłem informacji dla autora Maurycego Nowakowskiego (mający na swoim koncie książki o zespole Genesis i jego członkach: Peterze Gabrielu, Philu Collinsie i Stevie Hacketcie) były długie godziny szczerych rozmów z członkami zespołu – Mariuszem Dudą, Piotrem Kozieradzkim, Michałem Łapajem i ś.p. Piotrem Grudzińskim – dzięki czemu Sen w wysokiej rozdzielczości to książka bardzo autentyczna, w której muzycy zdradzają wiele tajemnic z życia prywatnego, jak i twórczego warsztatu zespołu oraz kontrowersyjnych szczegółów wyboistej drogi muzycznego sukcesu. Poza tym książka zawiera także dokładną analizę każdego albumu zespołu oraz relacje z tras koncertowych… I wiele więcej!

Książka ukaże się już 16 listopada, a niedługo wcześniej – 21 października – swą premierę będzie miał nowy krążek zespołu, Eye of the Soundscape, pierwszy w dorobku Riverside instrumentalny album – kompilacja utworów nagranych w latach 2007-2016.

Ciekawostka – okładkę książki zaprojektował stały współpracownik Riverside, autor okładek ich albumów (ale także okładek płyt takich wykonawców jak Katatonia, Avenged Sevenfold, Opeth czy Anathema), jeden z najbardziej utalentowanych grafików w branży – Travis Smith.

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.