AlbumyCałe albumyDział News

Morcheeba powracają z nowym albumem

Trip-hopowe gwiazdy Morcheeba wracają z nowym albumem. Już teraz sprawdźcie wszystkie szczegóły dotyczące pierwszego wydania po pięcioletniej przerwie Brytyjczyków. 

Blaze Away to najnowsza płyta zespołu Morcheeba, który powraca po pięciu latach przerwy! Wśród gości, których słyszymy na krążku znalazł się Roots Manuva i francuski gwiazdor Benjamin Biolay. To jednak nie wszystko – jesienią zespół wystąpi w Polsce. Ich występ został zaplanowany na 26 października i odbędzie się w łódzkim klubie Wytwórnia podczas 10. edycji festiwalu Soundedit.

Po pięcioletniej przerwie Brytyjczycy ponownie pragną zaczarnować głosem Sky’e, nastrojowymi, pozytywnymi piosenkami Rossa i samym brzmieniem zespołu. Singiel Never Undo udowadnia, że Blaze Away to płyta nagrywana bez presji, na dużym luzie, z wielką radością wspólnego muzykowania. Pomimo paroletniej przerwy Anglicy nie muszą już niczego udowadniać – po prostu grają swoje, umiejętnie łącząc wolno płynące rytmy, rozmarzone melodie, rozbujane basy, akustyczne instrumenty i syntezatorowe barwy. Trip-hop w ich
wydaniu nabiera zupełnie innych barw, a nuta melancholii dodaje piosenkom grupy z Londynu swoistego uroku.

Na Blaze Away postaraliśmy się sięgnąć po wiele wpływów
znanych z wczesnych nagrań Morcheeby. Słuchaliśmy mnóstwo bluesa z
lat 50., rocka psychodelicznego z lat 60., dub reggae lat 70. Nie
zabraknie nawiązań do lat 80., czyli stylu electro oraz hip-hopu lat
90. Cokolwiek nas zainspirowało, staraliśmy się podążać tym
tropem – mówi Ross Godfrey, producent nowego albumu.

Morcheeba przez lata sprzedała ponad 10 milionów płyt, a ich muzyka pojawiała się w wielu filmach i serialach – od Traffic po Rodzinę Soprano. Dziś do spuścizny Skye i braci Godfrey odwołuje się młodsze pokolenie muzyków, choćby London Grammar, Nouvelle Vague czy Bonobo. Anglicy nie składają jednak broni: trip-hop wraca w wielkim stylu, a dziesięć nowych piosenek z Blaze Away udowadnia, że mistrzowie gatunku nadal potrafią dostarczyć stylowej rozrywki i przyjemnych wrażeń. Krążek promuje piosenka Never Undo.

Oto playlista Blaze Away:

  1. Never Undo
  2. Blaze Away (ft. Roots Manuva)
  3. Love Dub
  4. It’s Summertime
  5. Sweet L.A.
  6. Paris Sur Mer (ft. Benjamin Biolay)
  7. Find Another Way
  8. Set Your Sails
  9. Free Of Debris
  10. Mezcal Dream
Tags
Show More


Patrycja Mucha

Studentka II roku Tekstów Kultury. Każdą wolną chwilę spędza z muzyką popularną, ale w każdym gatunku odnajdzie coś dla siebie. Seriale również pochłaniają sporą część jej życia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *