Dział News Mikolas Josef dołączył do wytwórni Sony Music

Mikolas Josef dołączył do wytwórni Sony Music

Pierwszą połowę 2018 roku Mikolas Josef z pewnością może zaliczyć do udanych. W zeszłą sobotę wywalczył dla Czech najwyższą pozycję w historii ich eurowizyjnych startów, natomiast kilka tygodni wcześniej podpisał pierwszy kontrakt płytowy.

Podczas finału Eurowizji 2018 za sprawą Mikolasa Josefa Czechy mogły cieszyć się w pierwszego naprawdę dobrego rezultatu. Wokalista bowiem uplasował się na szóstej pozycji, a jego Lie To Me było pierwszą eurowizyjną propozycją naszych południowych sąsiadów, która zdobyła punkty od widzów w finale konkursu.

Kilka tygodni wcześniej Mikolas zrobił duży krok w stronę międzynarodowej kariery. Młody wokalista podpisał bowiem kontrakt płytowy z wytwórnią RCA Records, oddziałem Sony Music. Dla Czecha jest to pierwszy muzyczny kontrakt w historii, bowiem pierwsze kroki na rynku stawiał jako niezależny artysta. Pod skrzydłami RCA Records, oprócz Mikolasa, znajdują się także Shakira, Christina Aguilera, Justin Timberlake czy Kesha.

Arkadiusz Zroślak
Student zarządzania kultura i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Popularne