Dział NewsGarść informacji

Mikolas Josef dołączył do wytwórni Sony Music

Pierwszą połowę 2018 roku Mikolas Josef z pewnością może zaliczyć do udanych. W zeszłą sobotę wywalczył dla Czech najwyższą pozycję w historii ich eurowizyjnych startów, natomiast kilka tygodni wcześniej podpisał pierwszy kontrakt płytowy.

Podczas finału Eurowizji 2018 za sprawą Mikolasa Josefa Czechy mogły cieszyć się w pierwszego naprawdę dobrego rezultatu. Wokalista bowiem uplasował się na szóstej pozycji, a jego Lie To Me było pierwszą eurowizyjną propozycją naszych południowych sąsiadów, która zdobyła punkty od widzów w finale konkursu.

Kilka tygodni wcześniej Mikolas zrobił duży krok w stronę międzynarodowej kariery. Młody wokalista podpisał bowiem kontrakt płytowy z wytwórnią RCA Records, oddziałem Sony Music. Dla Czecha jest to pierwszy muzyczny kontrakt w historii, bowiem pierwsze kroki na rynku stawiał jako niezależny artysta. Pod skrzydłami RCA Records, oprócz Mikolasa, znajdują się także Shakira, Christina Aguilera, Justin Timberlake czy Kesha.

Tags
Show More


Arkadiusz Zroślak

Student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Close