Dział News

Mija 20 lat od śmierci Freddiego MercuregoDokładnie 20 lat temu, 24 listopada 1991, walkę z AIDS przegrała ikona muzyki rock i jeden z najlepszych i najważniejszych muzyków świata, Freddie Mercury. Był on liderem zespołu Queen. Walka z AIDS rozpoczęła się już w 1987 roku. Mercury miał 45 lat.

Zespół Queen z Freddim wydał 15 albumów studyjnych i jeden pośmiertny. Freddie Mercury wydał również dwa solowe albumy. Do największych hitów zespołu należą takie utwory jak Bohemian Rhapsody, We Are the Champions, We Will Rock You, Crazy Little Thing Called Love, The Show Must Go On czy Too Much Love Will Kill You. Są to utwory wielokrotnie coverowane przez najbardziej znakomitych artystów oraz utwory, które od lat zajmują najwyższe miejsca wszelakich zestawień najlepszych utworów czy albumów wszech czasów.

Zespół zdobył 18 albumów numer jeden, 18 singli numer jeden oraz 10 koncertowych DVD numer jeden. Sprzedali ponad 300 milionów sztuk swoich albumów, co czyni ich jednym z najlepiej sprzedających się zespołem świata (obok The Beatles, Led Zeppelin i Abby). W 2001 zostali uhonorowani w amerykańskim muzeum Rock and Roll Hall of Fame and Museum.

>

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.