Dział Publicystyka Michał Szpak wystąpił we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol. Relacja Dariusza Kozery.

Michał Szpak wystąpił we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol. Relacja Dariusza Kozery.

W miniony poniedziałek miałem przyjemność być częścią najnowszej trasy Michała Szpaka. Przed Wami moje krótkie podsumowanie tego wieczoru.

Dreamer Tour to najnowsza trasa Michała Szpaka zorganizowana przez Impresariat Adria Art. Poniedziałkowy koncert był jednym z dwóch zorganizowanych we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol. Miałem już raz okazję być na koncercie Michała, podczas jego poprzedniej trasy, więc szybki sold out i dodatkowy koncert nie były dla mnie wielkim zaskoczeniem. Byłem jednak bardzo ciekawy jak wokalista sprawdzi się na scenie bez wsparcia swojej siostry. Wystarczyło kilka pierwszych piosenek abym uzyskał odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Zacznijmy od tego, że Michał jest bez wątpienia królem sceny w trakcie swoich koncertów. Pomimo bardzo minimalistycznej scenografii wokalista wiedział jak wykorzystać ją zarówno do swoich popisów tanecznych, jak i miejsca na przebranie się, poza zasięgiem wzroku widzów. Niektórzy artyści czasami miewają problemy z odnalezieniem się na scenie, jednak nie on. Szpak szybko ją zdominował i powalił publiczność doskonałym wokalem. Wykonania na żywo utworów Dreamer, Don’t Poison My Heart czy King Of The Season wbijały w fotel. Jednym z moich ulubionych momentów była jednak piosenka Blue Moon. Wersja na żywo przypadła mi do gustu jeszcze bardziej niż studyjna.

Na temat Michała każdy ma prawo uważać swoje. Jedni nie lubią jego stylu, innym nie podobają się jego piosenki. Nikt jednak, kto miał okazję usłyszeć go na żywo, nie może stwierdzić, że chłopak nie potrafi śpiewać. Skala jego głosu naprawdę robi duże wrażenie. Wiadomo, każdemu zdarzają się pomyłki czy niedociągnięcia, jednak u Michała dało je radę policzyć na palcach jednej ręki. Widać było, że chłopak jest daleki od zwykłego odśpiewywania utworów i chce zaserwować zgromadzonej publiczności spektakl na wysokim poziomie. Cel został zrealizowany.

Jedynym minusem całego wydarzenia był dla mnie fakt, że koncert skończył się bardzo szybko. Była to jednak bardziej kwestia tego, że przy dobrej zabawie czas szybko płynie, bo Michał śpiewał jednak półtorej godziny. Na sam koniec oczywiście zaprezentował swój największy hit, na który czekał chyba każdy uczestnik koncertu. Po zakończeniu była możliwość otrzymania pamiątkowego autografu od wokalisty. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji usłyszeć Michała Szpaka na żywo, to musicie to jak najszybciej zmienić. Jego koncert to naprawdę dobrze spożytkowane minuty.

Dariusz Kozera
Studiuje na Uniwersytecie Przyrodniczym. Słucha głównie popu, jednak żaden gatunek muzyczny nie jest mu obcy. Miłośnik twórczości Ariany Grande, Demi Lovato, Jessie J. Uważa, że dzień bez muzyki, to dzień stracony.

Ostatnio opublikowane

Julia Pietrucha wystąpi we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol

Już w marcu Julia Pietrucha wyruszy w drugą trasę promującą jej najnowszy album. Jednym z pierwszych przystanków na trasie From The Seaside Tour...

Mela Koteluk wystąpi w Krakowie

Już 16 marca w krakowskim Klubie Studio będzie można usłyszeć najnowsze utwory Meli Koteluk.

Krzysztof Zalewski zagra katowickim MCK już 19 marca!

Krzysztof Zalewski ponownie wyrusza w trasę i już ostatniego dnia zimy zawita do Katowic! 19 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym czeka...

Daria Zawiałow zaśpiewa materiał z nowej płyty w Lublinie

Już na wiosnę ukaże się najnowsze i tym asamym drugie wydawnictwo muzyczne od Darii Zawiałow. W celu jego promocji wokalistka ogłosiła trasę...

1 KOMENTARZ

  1. Michał Szpak to Geniusz sceniczny to Geniusz Wokalny . Nie wiem czy autor tekstu jest świadom tego o kim pisze ???. Michał Szpak obdarzony jest cztero oktawowym głosem. Nie dość że ma piękny głos ,świetną aparycję ,piękną Twarz, jest przystojny i wspaniale tańczy( co, z ubolewaniem należy stwierdzić, nie zostało nigdy jeszcze tak naprawdę,pokazane na koncertach), to Jeszcze nade wszystko jest człowiekiem o pięknej osobowości ,dobrym ,szlachetnym człowiekiem.Te ostatnie z wymienionych przymiotów rzutują pozytywnie Na jego twórczość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.