Dział Publicystyka Michał Szpak rozpoczął Dreamer Tour w Bydgoszczy. Relacja Łukasza Jaćkiewicza i zdjęcia...

Michał Szpak rozpoczął Dreamer Tour w Bydgoszczy. Relacja Łukasza Jaćkiewicza i zdjęcia Doroty Kutnik

Image and video hosting by TinyPic

Mieliśmy z Dorotą pojawić się na koncercie Michała Szpaka w Toruniu. Z uwagi jednak, że tego samego dnia gra u nas Kasia Lins, zdecydowaliśmy się pojechać na jego koncert do Bydgoszczy. I chyba na dobre nam to wyszło!

Wypełniona po same brzegi Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy otwierała najnowszą trasę Michała Szpaka zatytułowaną Dreamer Tour. I jak sam przyznał zdecydował się tu zagrać swoje najnowsze kompozycje, choć są w jego mniemaniu bardzo trudne w odbiorze i ciężko też mu przekazać wszystkie emocje jakie w nich zawarł. To jednak ostatecznie okazało się mitem, gdyż publiczność znala chyba każdy tekst i każdą frazę. Posunę się nawet o tezę, że muzyka Michała łączy pokolenia i przestaje istnieć bariera, która na wielu koncertach są. Na jego koncerty przychodzą całe rodziny i nie chodzi mi tu tylko o małżeństwa czy brata z siostrą. Na publiczności znajdują się i małe dzieci i te większe, są osoby starsze a więc zapewne dziadkowie. Przedział wiekowy jest naprawdę imponujący i za każdym razem da się tu odczuć rodzinną wręcz atmosferę. Nie wiem czy na koncertach innych artystów można mieć takie same odczucia. Uwierzcie, że bywam na wielu koncertach i zazwyczaj artysta ma fanów z konkretnego przedziału wiekowego. A tu jest naprawdę szerokie grono odbiorców – wszyscy świetnie się bawią, śpiewają, ruszają, głośno biją brawa, czasami wręcz słychać głośne krzyki radości.

W opozycji do jego ostatniej trasy koncertowej, tu Michał jest głównym punktem na scenie. To on śpiewa i tworzy całą otoczkę przedstawienia. Są oczywiście utalentowani instrumentaliści, i choć mają świetne solówki, są jego tłem. Bardzo się cieszę, że Michał w większości zdecydował się o zaśpiewanie utworów z najnowszej płyty. Te według mnie są o wiele ciekawsze od swoich poprzedników i przynajmniej mi o wiele lepiej się słuchają. Przykładem chociażby są tu King of the Season, magiczne Blue Moon czy Rainbow, przy którym zabłysły dziesiątki światełek. Nie oznacza to jednak, że zapomniał o swoich poprzednich hitach takich jak śpiewane w bardzo zmienionej aranżacji Byle być sobą czy chyba jego największy hit Color of Your Life.

I to co mi się bardzo podobało to sceniczność. Michał w trakcie ponad godzinnego koncertu kilkukrotnie się przebierał, tak jakby chciał dopasować to co ma na sobie do tego co będzie śpiewał. Z drugiej strony jednak nie stoi w miejscu. Rusza się, próbuje przekazać emocje również ruchem.

Trasa dopiero się zaczęła, a przed Wami jeszcze kilka jego koncertów. I jeśli chcecie się na którymś z koncertów pojawić, to lepiej kupcie bilety wcześniej. Pamiętajcie – Bydgoszcz była sold outem.
Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Łukasz Jaćkiewicz
Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Najnowsze wpisy

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.