Po sukcesie piosenki W płomieniach, Mateusz Ziółko idzie za ciosem i prezentuje drugi utwór ze swojej nadchodzącej płyty. Premiera debiutanckiego albumu muzyka odbędzie się już w maju.

Drugim singlem promującym nadchodzący album Mateusza Ziółko została piosenka pt. Szkło. Jej premiera, wraz z teledyskiem, odbyła się 7 kwietnia 2017 r. Muzykę do utworu komponowały cztery osoby: Marcin Czyżewski, Przemysław Puk, Katarzyna Chrzanowska i Jarosław Baran. Autorami tekstu są Arkadiusz Kłusowski i Łukasz Bartoszak, a reżyserią teledysku zajął się Kamil Krawczycki.

Arkadiusz Kłusowski – współautor tekstu:

Każdemu z nas zależy na pozytywnym odbiorze i akceptacji tłumu, jednak dopuszczamy się coraz gorszych rzeczy, niebezpiecznie przesuwając granicę moralności. To dla mnie duże wyzwanie, żeby napisać taką warstwę słowną, z którą Mateusz mógłby się utożsamić. Niektóre schematy powielają się w naszych życiach, ale to zawsze interpretacja nadaje indywidualny przekaz emocji.

Mateusz Ziółko dał się poznać szerszej publiczności za sprawą swojego udziału w programach typu talent show: Mam Talent! i The Voice of Poland. Jego debiutancki album – Na nowo – ukaże się 26 maja 2017 r. nakładem wytwórni Warner Music Poland.