Dział NewsGarść informacji

Mark E. Smith nie żyje

Znalezione obrazy dla zapytania Mark E. SmithZmarł brytyjski wokalista Mark E. Smith, lider zespołu The Fall. Miał 60 lat.

24 stycznia odszedł Mark E. Smith. Wokalista był frontmanem legendarnej brytyjskiej grupy post-punkowej – The Fall.

Informację o śmierci muzyka przekazał manager zespołu The Fall. W chwili śmierci Smith miał 60 lat. Nie podano jeszcze oficjalnej przyczyny zgonu.

Smith założył The Fall w 1976 roku. Przez ponad 40 lat był jedynym stałym członkiem formacji, która często zmieniała skład. W ciągu swojej całej historii ponad 60 różnych muzyków występowało w szeregach zespołu. Wraz z grupą Smith nagrał 32 albumy studyjne. Ich ostatni krążek pod tytułem New Facts Emerge ukazał się w ubiegłym roku. Piosenkarz w swojej dyskografii posiada też dwa albumy solowe.

Tags
Show More


Mateusz Plata

Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. Słucha bardzo dużo muzyki, głównie popu, ale nie skreśla żadnego innego gatunku. W szczególności interesuje go szwedzki pop i tamtejszy rynek muzyczny, toteż w jego słuchawkach najczęściej wybrzmiewają dźwięki płynące prosto ze Szwecji, począwszy od Zary Larsson, kończąc na klasykach takich jak ABBA czy Roxette.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *