Wraz z zakończeniem finału Konkursu Piosenki Eurowizji poznaliśmy pełne wyniki półfinałów, głosowania jurorów i widzów. Wiemy, kto wygrał pierwszy półfinał, kto drugi. Wiemy też, które miejsce w finale drugim zajęła Polska. Sprawdźcie.

Gdy tylko zostaną opublikowane szczegółowe wyniki z podziałem na jurorów i publiczność w półfinałach niezwłocznie zaktualizujemy artykuł.

Półfinał 1

Głosowanie jurorów

  1. Israel: 167 points
  2. Austria: 115 points
  3. Albania: 114 points
  4. Bulgaria: 107 points
  5. Czech Republic: 98 points
  6. Cyprus: 89 points
  7. Estonia: 81 points
  8. Belgium: 71 points
  9. Ireland: 71 points
  10. Switzerland: 59 points
  11. Lithuania: 57 points
  12. Azerbaijan: 47 points
  13. Croatia: 46 points
  14. Armenia: 38 points
  15. Finland: 35 points
  16. Greece: 28 points
  17. Belarus: 20 points
  18. FYR Macedonia: 18 points
  19. Iceland: 15 points

Głosowanie publiczności

  1. Cyprus: 173 points
  2. Czech Republic: 134 points
  3. Estonia: 120 points
  4. Israel: 116 points
  5. Austria: 116 points
  6. Ireland: 108 points
  7. Finland: 73 points
  8. Bulgaria: 70 points
  9. Lithuania: 62 points
  10. Greece: 53 points
  11. Albania: 48 points
  12. Azerbaijan: 47 points
  13. Belarus: 45 points
  14. Armenia: 41 points
  15. Switzerland: 27 points
  16. Belgium: 20 points
  17. Croatia: 17 points
  18. FYR Macedonia: 6 points
  19. Iceland: 0 points

Pełne wyniki po zsumowaniu

Draw Country Artist Song Language(s) Place Points
07  Israel Netta „Toy” English 1 283
19  Cyprus Eleni Foureira „Fuego” English 2 262
05  Czech Republic Mikolas Josef „Lie to Me” English 3 232
13  Austria Cesár Sampson „Nobody but You” English 4 231
09  Estonia Elina Nechayeva „La forza” Italian 5 201
18  Ireland Ryan O’Shaughnessy „Together” English 6 179
10  Bulgaria Equinox „Bones” English 7 177
03  Albania Eugent Bushpepa „Mall” Albanian 8 162
06  Lithuania Ieva Zasimauskaitė „When We’re Old” English 9 119
15  Finland Saara Aalto „Monsters” English 10 108
01  Azerbaijan Aisel „X My Heart” English 11 94
04  Belgium Sennek „A Matter of Time” English 12 91
17   Switzerland Zibbz „Stones” English 13 86
14  Greece Yianna Terzi „Oniro mou” (Όνειρό μου) Greek 14 81
16  Armenia Sevak Khanagyan „Qami” (Քամի) Armenian 15 79
08  Belarus Alekseev „Forever” English 16 65
12  Croatia Franka „Crazy” English 17 63
11  Macedonia Eye Cue „Lost and Found” English 18 24
02  Iceland Ari Ólafsson „Our Choice” English 19 15




Półfinał 2

Głosowanie jurorów

  1. Sweden: 171 points
  2. Norway: 133 points
  3. Australia: 130 points
  4. The Netherlands: 127 points
  5. Malta: 93 points
  6. Latvia: 92 points
  7. Moldova: 82 points
  8. Romania: 67 points
  9. Slovenia: 67 points
  10. Ukraine: 65 points
  11. Serbia: 45 points
  12. Denmark: 40 points
  13. Montenegro: 23 points
  14. Hungary: 23 points
  15. Poland: 21 points
  16. Russia: 14 points
  17. San Marino: 14 points
  18. Georgia: 11 points

Głosowanie publiczności

  1. Denmark: 164 points
  2. Moldova: 153 points
  3. Norway: 133 points
  4. Ukraine: 114 points
  5. Hungary: 88 points
  6. Sweden: 83 points
  7. Australia: 82 points
  8. Serbia: 72 points
  9. Slovenia: 65 points
  10. Poland: 60 points
  11. Russia: 51 points
  12. The Netherlands: 47 points
  13. Romania: 40 points
  14. Montenegro: 17 points
  15. San Marino: 14 points
  16. Latvia: 14 points
  17. Georgia: 13 points
  18. Malta: 8 points

Pełne wyniki po zsumowaniu

Draw Country Artist Song Language(s) Place Points
01  Norway Alexander Rybak „That’s How You Write a Song” English 1 266
15  Sweden Benjamin Ingrosso „Dance You Off” English 2 254
07  Moldova DoReDoS „My Lucky Day” English 3 235
09  Australia Jessica Mauboy „We Got Love” English 4 212
05  Denmark Rasmussen „Higher Ground” English 5 204
18  Ukraine Mélovin „Under the Ladder” English 6 179
08  Netherlands Waylon „Outlaw in ‚Em” English 7 174
17  Slovenia Lea Sirk „Hvala, ne!” Slovene 8 132
03  Serbia Sanja Ilić & Balkanika „Nova deca” (Нова деца) Serbian 9 117
13  Hungary AWS „Viszlát nyár” Hungarian 10 111
02  Romania The Humans „Goodbye” English 11 107
14  Latvia Laura Rizzotto „Funny Girl” English 12 106
12  Malta Christabelle „Taboo” English 13 101
11  Poland Gromee feat. Lukas Meijer „Light Me Up” English 14 81
06  Russia Julia Samoylova „I Won’t Break” English 15 65
16  Montenegro Vanja Radovanović „Inje” Montenegrin 16 40
04  San Marino Jessika feat. Jenifer Brening „Who We Are” English 17 28
10  Georgia Ethno-Jazz Band Iriao „For You” Georgian 18 24

Finał

PLACE COUNTRY SONG / ARTIST POINTS TELE JURY RUNNING
1 il Israel Toy 
Netta Barzilai
529 317 212 22
2 cy Cyprus Fuego 
Eleni Foureira
436 253 183 25
3 at Austria Nobody But You 
Cesár Sampson
342 71 271 5
4 de Germany You Let Me Walk Alone 
Michael Schulte
340 136 204 11
5 it Italy Non Mi Avete Fatto Niente 
Ermal Meta & Fabrizio Moro
308 249 59 26
6 cz Czech Republic Lie To Me 
Mikolas Josef
281 215 66 14
7 se Sweden Dance You Off 
Benjamin Ingrosso
274 21 253 20
8 ee Estonia La Forza 
Elina Nechayeva
245 102 143 6
9 dk Denmark Higher Ground 
Rasmussen
226 188 38 15
10 md Moldova My Lucky Day 
DoReDos
209 115 94 19
11 al Albania Mall 
Eugent Bushpepa
184 58 126 12
12 lt Lithuania When We’re Old 
Ieva Zasimauskaitė
181 91 90 4
13 fr France Mercy 
Madame Monsieur
173 59 114 13
14 bg Bulgaria Bones 
Equinox
166 66 100 18
15 no Norway That’s How You Write a Song 
Alexander Rybak
144 84 60 7
16 ie Ireland Together 
Ryan O’Shaughnessy
136 62 74 24
17 ua Ukraine Under the Ladder 
Mélovin
130 119 11 1
18 nl Netherlands Outlaw In ‚Em 
Waylon
121 32 89 23
19 rs Serbia Nova Deca 
Sanja Ilić & Balkanika
113 75 38 10
20 au Australia We Got Love 
Jessica Mauboy
99 9 90 16
21 hu Hungary Viszlát Nyár 
AWS
93 65 28 21
22 si Slovenia Hvala, ne! 
Lea Sirk
64 23 41 3
23 es Spain Tu Canción 
Amaia & Alfred
61 18 43 2
24 gb United Kingdom Storm 
SuRie
48 25 23 9
25 fi Finland Monsters 
Saara Aalto
46 23 23 17
26 pt Portugal O Jardim 
Cláudia Pascoal
39 18 21 8