All About MusicUtwór Tygodnia

Rihanna ledwo wygrywa z Edem Sheeranam i Darią Zawiałow. Remis na podium. „Love on the Brain” Utworem Tygodnia po raz piąty!

Ostatnie kilka Złotych Utworów to kawałki, które spędziły 25 tygodni na naszej liście i otrzymały ten tytuł z racji stażu. Dzisiaj mamy wielkie wydarzenie, bo o to w końcu ktoś wygrał pięciokrotnie. Ledwo bo ledwo, ale Rihanna pokonała Darię Zawiałow i Eda Sheerana i sięgnęła po zwycięstwo utworem Love On the Brain piąty raz!

Rihanna zebrała zaledwie 4 głosy więcej niż Daria i Ed. Wspomniana dwójka dzieli miejsce drugie, gdyż oboje zebrali po 56 głosów. Dla polki jest to debiut – drugie miejsce zajmują jej Miłostki. Singiel Kundel Bury spada z miejsca 3. na 6.

Tym samym w zestawieniu mamy troje artystów, którzy mają po dwa single – Ed znajduje się na miejscu 2. i 14. (awans Castle on the Hill), Daria na 2. (debiut) i 6 (spadek) oraz Krzysztof Zalewski na 4. (spadek Miłość Miłość) i 11. (debiut Jak dobrze).

Zestawienie opuścić muszą dwa utwory. Rihanna wygrała pięciokrotnie i jest nowym Złotym Utworem, natomiast Tove Lo spędziła trzy tygodnie na miejscach 11-20, a z racji stażu na liście nie może notować tak słabych wyników.

[table id=151 /]

Kto awansuje? Believer Imagine Dragons zebrał ponad 100 głosów i ma zapewnione miejsce na liście. Drugi utwór został wytypowany po zliczeniu pięciu poczekalni. Będzie to Bruno Mars.

ScreenShooter

ScreenShooter

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

One Comment

  1. ładny awans Katy Perry :) brawa dla Rihanny :) Szkoda wylotu Tove Lo :( Moim zdaniem powinna jeszcze wypaść „Królowa Łez”, bo w przeciągu ostatnich 5 tygodni była poza top 10, a jeśli dobrze pamiętam, to zasady są następujące, gdy dany utwór jest ponad 15 tygodni w zestawieniu: 3 tygodnie pod rząd poza top 10 – wylot, a także 4 z 5 tygodni poza top 10 – wylot, czy może coś pomyliłem? niebezpieczeny spadek Adele i Sii :( Fajnie, że „Heathens” najprawdopodobniej za tydzień zdobędzie status złotego utworu :) cieszy awans do zestatawienia Bruno Marsa :) czekam na awans do zestawienia Seleny i Kygo, a także The Chainsmokers i Coldplay :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.