Dział Publicystyka Recenzje Los Unidades - Global Citizen- EP1 (2018), recenzja Nikoli Niny Skopowskiej

Los Unidades – Global Citizen- EP1 (2018), recenzja Nikoli Niny Skopowskiej

Cały projekt może się wydawać niewielki, krótki, ale w wielkim celu i z wielkim sercem. Najpierw podbili świat, teraz sprawiają, że życie na nim jest łatwiejsze dla wielu, czyli projekt Los Unides.

Nadchodzi koniec roku, wielu już myślało, że nie usłyszy nic nowego zespołu Coldplay, a jednak! Ponieważ to właśnie grupa z Chrisem Martinem na czele stoi za projektem. Lecz na czas powstawania EPki przybrali inną nazwę. Jak tłumaczą, nie chcieli aby muzyka która pojawia się tutaj, kojarzyła się z ich wcześniejszą i to może być naprawdę dobre rozwiązanie.

Znalezione obrazy dla zapytania Los Unidades

Bo mimo dobrej inicjatywy, jaką jest zbiórka pieniędzy na Global Citizen, piosenki zawodzą formą. Znając dotychczasowe osiągnięcia zespołu, oczekuje się od nich bardzo dużo, a dostajemy kilka piosenek przeznaczonych całkowicie do masowego odsłuchu.

Zrozumiale jest, że ilość utworów jest ograniczona, ponieważ to EPka, ale czuję niedosyt po tym co się tam znajduje. Choć trzeba przyznać, że stworzenie ich musiało być bardzo wymagające ze względu na dużą ilość gości. 

Choć warta uwagi jest zdecydowanie E-Lo. Kompozycja wykonywana wraz z Pharrellem Williamsem jest bardzo interesująca. Można w niej usłyszeć dźwięki wakacji i jestem przekonana, że gdyby EPka została wydana w sierpniu, podbiłaby wszystkie stacje radiowe. Oprócz przyjemnej melodii, plusem piosenki zdecydowanie jest piękny i niosący przesłanie tekst oraz oprawa graficzna. Nie trzeba też nikogo przekonywać, że wokal Chisa Martina jest doskonały i całość jest warta przesłuchania choćby dla niego.

Co bardzo mnie zawiodło, to zastosowanie rapowanego fragmentu w Timbuktu. Muzyka w tle jest przyjemna, bardzo miłe dla ucha są również partie śpiewane, lecz wyżej wspomniany fragment sprawia, że można poczuć się przytłoczonym. Czasem mniej znaczy więcej i to jeden z tych przypadków, gdzie przydałby się umiar, a wyszło jak wyszło.

Podsumowując ten projekt jednak nie można nie zauważyć serca w to włożonego. Fakt, że całość dochodów ze sprzedaży zostaje przeznaczona na cale charytatywne jest budująca i warta podkreślenia. Wsparcie ze strony tak znanego zespołu jak Coldplay dużo znaczy i na pewno niejeden fan zakupi EPkę ze względu chociaż na to. Wartości promowane w tekstach też są bardzo ważne działają na plus.

Mimo niedosytu jaki można odczuć, warto sięgnąć po ten krążek chciaż dla idei przez niego promowanej, szczególnie że dla niektórych to nadzieja na lepsze jutro…

Nikola Nina Skopowska
Uczennica liceum plastycznego w kierunku fotografii, z sercem pełnym muzyki i otwartym na nowe, ciekawe brzmienia.

Popularne