Dział PublicystykaLive Sessions

Live Sessions #6: Beyoncé – Crazy in LoveSzóstą odsłonę cyklu Live Sessions postanowiłem poświęcić największemu przebojowi Beyonce, pochodzącemu z jej pierwszej solowej płyty.

Beyonce – Crazy in Love

Crazy in Love to główny singiel promujący pierwszy solowy album Beyonce – Dangerously in Love. Płyta ukazała się w 2003 roku i na całym świecie rozeszła się w ilości przekraczającej 11 milionów egzemplarzy (w tym 5 milionów w USA). Za napisanie singla odpowiedzialni oprócz wokalistki są Rich Harrison, Shawn Carter i Eugene Record. Wcześniej wspomniany Harrison jest także współproducentem kawałka. Gościnnie w piosence udziela się tu również mąż wokalistki – Jay Z.

Małe statystyki:

#1: Irlandia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone

#2: Australia, Kanada, Holandia, Hiszpania

#3: Francja, Węgry, Szwajcaria

2003

Po raz pierwszy piosenkę wykonano na żywo 28 sierpnia podczas MTV Video Music Awars 2003. Crazy in Love było również sztandarową piosenką na trasie Dangerously in Love Tour, wieńczącą całe widowisko. Utwór wykonywano między innymi na MTV Summer, At Party In The Park, w programie The David Letterman Late Show, Fashion Rocks czy na gali UMF. Poniżej kilka z nich:

2004

Tego roku wokalistka występuje między innymi na NRJ Music Awards i Urban Music Festival. Beyonce jest też częścią trasy The Verizon Ladies First Tour z Alicią Keys i Missy Elliot.

2005

Wokalistka daje show podczas Rockin The Corps.

2006

W tym roku Beyonce pojawia się w BBC. Swoje występy daje również w T4 Special czy Star Academy

2007

W 2007 roku wokalistka wyrusza w trasę koncertową The Beyonce Experience. Crazy in Love otwiera to show.

2009-2010

Wokalistka rusza w trasę koncertową I Am… World Tour. Piosenka ponownie rozpoczyna serię występów. Beyonce pojawia się tez podczas F1 Rocks. Otwiera również swoją rezydenturę w Las Vegas.

2011 – 2012

Beyonce rozpoczyna dwie kolejne rezydentury: 4 Intimate Nights with Beyonce oraz Revel Presents: Beyonce Live. Głośny jest też występ na Glastonbury i występ w finale Idola.

2013 – 2014

Wokalistka znajduje się w trasie The Mrs Carter Show World Tour, a piosenka występuje w dwóch zmienionych setlistach. W międzyczasie daje swoje show na Super Bowl. W połowie 2014 rozpoczyna również trasę On The Run Tour, a także występuje na

2015

W 2015 wokalistka występuje na Citizen Festival.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.