Bad Romance to jeden z największych przebojów tej amerykańskiej wokalistki. To z nim zdobywała listy przebojów i to on jest uznawany za jeden z jej najlepszych utworów. A jak wyglądała jego promocja?

Lady Gaga – Bad Romance

Mamy rok 2009. Lady Gaga po wielkim sukcesie swojej płyty, promowanej przez wielkie hity Just Dance, Poker Face czy Paparazzi, wydaje jego suplement. The Fame Monster przez jednych uznawane jest za reedycję płyty The Fame, a przez innych fachowców za EP-kę. Jedno jest pewne – jest to kontynuacja tego, co się na jej pierwszej płycie muzycznie wydarzyło. Z materiałem tym wokalistka podzieliła się dokładnie 18 listopada, a dużo wcześniej wydany został utwór Bad Romance jako pierwszy oficjalny singiel.  Wokalistka napisała go we współpracy z Nadirem Khayatem, zaś za produkcję odpowiada Red One. Singiel zawojował listy przebojów:

#1: Austria, Bułgaria, Kanada, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Izrael, Włochy, Meksyk, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania

#2: Australia. Belgia, Węgry, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone

#3: Polska

2009

Wokalistka promując ten singiel pojawiła się z nim praktycznie wszędzie. Jednym z najważniejszych występów był ten podczas American Music Awards 2009, gdzie wykonała Bad Romance wraz z Speechless. Gaga pojawiła się również w X Factorze, w Ellen Degeneres Show, The Oprah Winfrey Show, Tonight Show czy u Jaya Leno.

2009-2011

W międzyczasie wokalistka rozpoczyna swoją drugą trasę koncertową The Monster Ball Tour. Bad Romance kończyło koncertową setlistę. W 2010 roku wokalistka odwiedziła również Polskę.

W międzyczasie pojawia się w The Today Show, Radio 1’s Big Weekend, Good Morning America, A Very Gaga Thanksgiving.

2012-2013

Lady Gaga rozpoczyna swoją nową trasę koncertową Born This Way Ball. Piosenka melduje się na miejscu szóstym tracklisty.

W międzyczasie wokalistka występuje na Jingle Bell Ball

2014

W tym roku odbywa się trasa koncertowa ArtRave: The Artpop Ball. Utwór wykonywany jest jako 22.