Dział NewsDział PublicystykaLive Sessions

Live Sessions #3: Christina Aguilera – BeautifulDziś ponownie balladowo. Trzecią odsłonę mojej rubryki chciałbym poświęcić jednej z najsłynniejszych ballad XXI wieku. Beautiful to również jeden z najlepiej radzących sobie utworów Christiny Aguilery w ciągu całej jej kariery.

Christina Aguilera – Beautiful

Na jesieni 2002 roku Christina Aguilera wydała swój czwarty studyjny album Stripped, który stał się drugim najlepszym sprzedającym się krążkiem w jej karierze. To z niego pochodzą takie single jak Dirrty, Fighter i właśnie Beautiful, które uzyskało największy rozgłos. Zarówno za napisanie utworu jak i jego produkcję odpowiedzialna była Linda Perry, która wówczas miała swoje pięć minut. Sam utwór doczekał się statuetki Grammy w kategorii Best Female Pop Vocal Performance i nominacji w kategorii Song of The Year. Stał się także hymnem społeczności LGBT, a potem został umieszczony na składance Keeps Gettin’ Better: A Decade of Hits, na której zawarła swoje największe przeboje.

#1: Australia, Kanada, Irlandia, Nowa Zelandia, Rumunia, Szkocja, Wielka Brytania

#2: Holandia, Stany Zjednoczone

#3: Belgia, Szwecja, Polska

2002

Piosenka zostaje wydana w 2002 roku i od razu uzyskuje światowy rozgłos. Wokalistka promuje go na wielu imprezach i w programach telewizyjnych. Utwór zaśpiewany został na imprezie VH1 Big in Awards, podczas MTV Stripped w Nowym Jorku, La Academia, Today Show, Operacion Triunfo, Late Show with David Letterman, Linda Perry Knitting Factory czy chociażby w sesji dla AOL.

2003

W 2003 roku wokalistka wyrusza w dwie trasy koncertowe. Najpierw koncertuje w ramach Justified and Stripped Tour, która później przekształca się w The Stripped Tour. Na obu usłyszeliśmy nasze Beautiful. W tym samym roku wokalistka występuje w programach telewizyjnych: niemieckim Wetten Dass i amerykańskim Saturday Night Live. Widzimy ją także na NBA Read, Top of The Pops, na gali American Music Awards, Wango Tango.

2004

2004 rok to przede wszystkim wielka feta na Grammy Awards. Wokalistka ponownie pojawia się również w Saturday Night Live. Występami zaszczyciła również Follement Gay, Oprah Winfrey Show, Ellen Show.

2005

Mała odwilż od Beautiful. Wokalistka pojawia się jednak podczas charytatywnego koncertu dla Południowej Afrtki.

2006 – 2008

W 2006 roku Christina wyrusza w ostatnią na tę chwilę trasę koncertową. Back to Basics Tour trwa aż do 2008 roku. Mamy dla was także nagrania z Turcji, T4 Special, CNN Heroes i Good Morning America

2009

Udało nam się znaleźć fragment występu z programu An Evening with Women.

2010

Tym razem Christina wystąpiła w duecie z Rebeccą Ferguson w finale the X Factor. Mamy dla Was również występy w VH1 Storytellers, LACMA i Dancing with the Stars

2011

W 2011 roku wokalistka pojawia się w programie The Voice, gdzie śpiewa Beautiful z Beverly McClellan. Dostępny jest też występ z MJB Honors.

2012

To przede wszystkim koncert charytatywny Hurricane Sandy: Coming Together

2014

Wokalistka występuje na Breakthrough Prize Awards, mamy także występ z prywatnego koncertu w Malezji

<

2015

Występ z Cisco Rocks.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

One Comment

  1. Tak szczerze to ten utwór dla mnie zawsze był tylko dobry, nie jest to najlepszy kawałek Christiny, choć jego wykonania na żywo są cudowne ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.