Po pięknej balladzie jaką było Without You amerykańskiej wokalistki Mariah Carey, prezentujemy Wam drugą odsłonę naszej rubryki. Dziś czas na coś od Celiné Dion.

All by Myself

Ballada powstała w 1975 roku i skomponował ją Eric Carmen. Już wówczas uzyskała światowy rozgłos, a za sprawą wersji Celiné Dion w 1996 roku piosenka uzyskała nowe brzmienie. Najpierw została wydana w Europie, a dopiero w kolejnym roku w Australii i Ameryce Północnej. Powstała nawet hiszpańska wersja utworu o tytule Sola Otra Vez. Utwór znalazł się na czwartym anglojęzycznym albumie wokalistki Falling into You.

Największe sukcesy wersja wokalistki odnosiła w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Francji i Belgii.

1996

W chwili wydania singla świat oszalał na jego punkcie. Piosenka gościła w wielu programach telewizyjnych (np w Jay Leno Show, Super), galach rozdania nagród (Bambi Awards, Billboard Music Awards) i innych występach w Brunei, Australii, Montrealu, Milanie. Trudno je aż zliczyć. To także początek trasy koncertowej Falling Into You Around the World Tour

1997

Wokalistka kontynuuje trasę koncertową z 1996 roku, czego wynikiem jest DVD koncertowe Live in Memphis. Celine śpiewa również ten utwór na Grammy Awards.

1998 – 1999

Wokalistka rozpoczyna nowa trasę koncertową, którą zatytułowała Let’s Talk About Love World Tour. Piosenka zostaje wykonywana na dwóch z trzech części trasy: dla widzów anglojęzycznych oraz na specjalnym Millenium Concert. Francuska część trasy została wydana na DVD, jednak tego utworu na nim nie znajdziemy.

2008 – 2009

Wokalistka czuje się zmęczona sukcesem piosenki i nie znajdujemy jej na trasie koncertowej A New Day, która trwała od 2003 roku. Dopiero w 2008 i rok później znajduje się dla niej miejsce na Taking Chances Tour. Tym razem włączona została do setlisty zarówno dla widzów anglojęzycznych jak i francuskojęzycznych. Fragmenty koncertu z tym utworem zostają zawarte w filmie koncertowo-dokumentalnym Celine: Through the Eyes of the World, a całość w DVD koncertowym Taking Chances World Tour: The Concert, w obu wersjach koncertów.
=

2012-2015

Wokalistka od 2012 w ramach rezydentury w Las Vegas włącza do setlisty All My Myself. W międzyczasie w 2013 prowadzi również trasę koncertową Sand attendre Tour, z którego wychodzi również DVD koncertowe z tym utworem (Celine une seule fois / Live 2013). Mamy tu również gościnny występ dla francuskiego C’est votre vie!