Dział NewsDział PublicystykaLive Sessions

Live Sessions #2: Celiné Dion – All By MyselfPo pięknej balladzie jaką było Without You amerykańskiej wokalistki Mariah Carey, prezentujemy Wam drugą odsłonę naszej rubryki. Dziś czas na coś od Celiné Dion.

All by Myself

Ballada powstała w 1975 roku i skomponował ją Eric Carmen. Już wówczas uzyskała światowy rozgłos, a za sprawą wersji Celiné Dion w 1996 roku piosenka uzyskała nowe brzmienie. Najpierw została wydana w Europie, a dopiero w kolejnym roku w Australii i Ameryce Północnej. Powstała nawet hiszpańska wersja utworu o tytule Sola Otra Vez. Utwór znalazł się na czwartym anglojęzycznym albumie wokalistki Falling into You.

Największe sukcesy wersja wokalistki odnosiła w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Francji i Belgii.

1996

W chwili wydania singla świat oszalał na jego punkcie. Piosenka gościła w wielu programach telewizyjnych (np w Jay Leno Show, Super), galach rozdania nagród (Bambi Awards, Billboard Music Awards) i innych występach w Brunei, Australii, Montrealu, Milanie. Trudno je aż zliczyć. To także początek trasy koncertowej Falling Into You Around the World Tour

1997

Wokalistka kontynuuje trasę koncertową z 1996 roku, czego wynikiem jest DVD koncertowe Live in Memphis. Celine śpiewa również ten utwór na Grammy Awards.

1998 – 1999

Wokalistka rozpoczyna nowa trasę koncertową, którą zatytułowała Let’s Talk About Love World Tour. Piosenka zostaje wykonywana na dwóch z trzech części trasy: dla widzów anglojęzycznych oraz na specjalnym Millenium Concert. Francuska część trasy została wydana na DVD, jednak tego utworu na nim nie znajdziemy.

2008 – 2009

Wokalistka czuje się zmęczona sukcesem piosenki i nie znajdujemy jej na trasie koncertowej A New Day, która trwała od 2003 roku. Dopiero w 2008 i rok później znajduje się dla niej miejsce na Taking Chances Tour. Tym razem włączona została do setlisty zarówno dla widzów anglojęzycznych jak i francuskojęzycznych. Fragmenty koncertu z tym utworem zostają zawarte w filmie koncertowo-dokumentalnym Celine: Through the Eyes of the World, a całość w DVD koncertowym Taking Chances World Tour: The Concert, w obu wersjach koncertów.
=

2012-2015

Wokalistka od 2012 w ramach rezydentury w Las Vegas włącza do setlisty All My Myself. W międzyczasie w 2013 prowadzi również trasę koncertową Sand attendre Tour, z którego wychodzi również DVD koncertowe z tym utworem (Celine une seule fois / Live 2013). Mamy tu również gościnny występ dla francuskiego C’est votre vie!

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.