All About Music stawia na ciągły rozwój. Dziś chcielibyśmy Wam przedstawić naszą nową rubrykę Live Session. Co w niej będziemy prezentować? Przekonajcie się poniżej.

Live Session to autorska rubryka, która będzie muzycznym kalejdoskopem. W każdym wydaniu przedstawimy Wam jeden znany wszystkim utwór i wyszukamy dla Was jego oryginalne wykonania, które na przestrzeni lat zostały wykonywane przez danego artystę. Dzięki temu zobaczycie jak dana kompozycja zmieniała się na przestrzeni lat: od czasów powstania, aż do jego ostatniego wykonania. Takie małe Live session w jednym miejscu. Na dobry początek prezentujemy Wam różne oblicza Without You amerykańskiej wokalistki Mariah Carey.

Without You

Choć ten utwór nigdy nie dotarł do pierwszego miejsca na Billboardzie, to jest jednym z najbardziej znanych przebojów Mariah Carey. Trzeba w tym miejscu jednak wspomnieć, że powstał on już w 1970 roku i wykonywała go grupa Badfinger. Wersja Carey została wyprodukowana przez nią samą i Waltera Afanasieffa.

Małe statystyki:

#1 w Austrii, Belgii, Niemczech, Irlandii, Holandii, Nowej Zelandii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii

#2 w Kanadzie, Danii, Francji

#3 w Australii, Norwegii, Stanach Zjednoczonych

Piosenka wydana została w 1993 roku na trzecim studyjnym albumie wokalistki Music Box, który na całym świecie rozszedł się w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy. Stał się przy tym numerem jeden w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Niemcy czy Australia.

1993

Choć piosenka została singlem w 1994 roku, to już rok wcześniej, po wydaniu albumu Music Box,  była wykonywana na żywo. Poniżej występ na Rare (występ połączony z Dreamlover) oraz jeden z koncertów dla azjatyckiej telewizji.

1994

Piosenka singlem oficjalnie została 23. stycznia 1994 roku. Utwór osiągnął niespotykany sukces na całym świecie, dzięki czemu piosenka była promowana na całym świecie. Poniżej znajdziecie występy z Anglii, Hiszpanii, Holandii, Japonii i w Niemczech ,w ramach gali TOTP Xmax, TOTP2, Top of the Pops czy w programach Flitterabend Show, Ron’s Jong Geluk Show i Des O’Connor.

1995

Rok później gwiazda postanowiła się skupić głównie na promocji nowego albumu Daydream, a co za ty idzie ograniczyła występy z Without You. W sieci znajdziemy jednak jej występ z chociażby z koncertu na Madison Square Garden

1996

Wokalistka wyruszyła w nową trasę koncertową Daydream World Tour, która obejmowała trzy koncerty w Japonii oraz cztery w Europie. Poniżej występy w Tokyo Dome (ktoś błędnie oznaczył go jako 1995 rok), Rotterdamie i Londynie (zapis audio).

2000

Wokalistka rozpoczyna trasę koncertową Rainbow World Tour. Koncerty rozpoczynają się w Europie i ciągną się przez Azję aż do Ameryki Północnej. Poniżej występy z Kolonii (zapis audio), Milanu oraz dodatkowej imprezy The Dome, transmitowanej przez MTV.

2003-2004

Mariah udaje się w trasę koncertową Charmbracelet World Tour, w ramach której przybywa do Azji, Europy i Ameryki Północnej. Poniżej występy z Zurychu i Manili.

2005

Wokalistka pojawia się w Niemczech na jedynym koncercie w tym kraju w tym roku.

2012

Po dłuższej przerwie koncertów bez tej piosenki, diva zaśpiewała Without You podczas pojedynczych koncertów między innymi w Maroku(Mawazine) oraz Austrii (ISCHLG).

2013

Wokalistka pojawia się w Argentynie na Concert Remember Music 80s.

2014

Wokalistka w Pekinie.

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.
Poprzedni artykułPolak członkiem międzynarodowego boysbandu
Następny artykułLeski rozpoczyna jesienną trasę koncertową