Dział News Life Festival Oświęcim - fundacja ogłasza upadłość. Czy to koniec festiwalu?

Life Festival Oświęcim – fundacja ogłasza upadłość. Czy to koniec festiwalu?

Fundacja organizująca jeden z najpopularniejszych festiwali w Polsce ogłosiła upadłość. Co dalej z Life Festival Oświęcim?

Fundacja Peace Festival kierowana przez Darka Maciborka złożyła wniosek o upadłość z powodu narastających kłopotów finansowych. Oznacza to, że nie zorganizuje w przyszłym roku nowej edycji festiwalu. Nie wiadomo jednak czy ktoś inny przejmie organizację. Na pewno jednak nie odbędzie się w dotychczasowej formule. 

W październiku decyzją Rady Miasta Oświęcim odrzucono projekt uchwały intencyjnej w sprawie wsparcia kolejnych edycji festiwalu poprzez objęcie przez miasto udziałów w spółce, która miałaby organizować to wydarzenie. Uchwała zakładała, że miasto w trzech kolejnych edycjach zaplanuje odpowiednią ilość środków, które miały zostać przeznaczone na promocję miasta przez LFO.

Przypomnijmy, że dotychczas na LFO wystąpili między innymi Sting, Carlos Santana, Elton John czy Eric Clapton

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Popularne