All About MusicUtwór Tygodnia

W zaciętej walce Years & Years przegrywają. Rihanna na podium, a „Lean On” Utworem Tygodnia!

Całotygodniowe, a zwłaszcza wczorajsze zmagania w Liście Przebojów All About Music było emocjonujące niczym ostatni etap Tour de Pologne – właściwie do samego końca finałowego etapu nie było wiadomo, kto wygra cały wyścig. A tutaj? Nie wygrał ani King, ani Elastic Heart, ani Heroes. Lean On zostało nowym Utworem Tygodnia.

Nieprzypadkowo odwołałam się tutaj do Tour de Pologne. Przed startem ostatniego, Krakowskiego etapu dwie osoby miały ten sam czas w klasyfikacji generalnej. A wyścig finalnie wygrał zupełnie ktoś inny, ktoś kto był równie dobry w tym co robi co liderzy. Przez cały tydzień trwała zacięta walka pomiędzy kawałkami waszych ulubieńców. Jeszcze w piątek wydawało się, że walka w naszej zabawie rozstrzygnie się między Kingiem, a Ghost Town. Do gry włączyła się również Rihanna

Najbardziej emocjonująco było jednak w sobotę, zwłaszcza wieczorem. Pół godziny przed zamknięciem głosowania, mimo pozostania dwóch kandydatów nadal nie wiedzieliśmy, kto tym razem otrzyma tytuł Utworu Tygodnia. Różnica momentami to kilka głosów i właściwie co chwila zmieniał się lider Listy Przebojów AAM. Po bratobójczej walce okazało się, że King ponownie został „tym drugim”, a (nie)spodziewanie to Lean On został nowym Utworem Tygodnia. I tym oto pięknym sposobem arytmetykę trafił szlag, gdyż dotychczas dawaliście Kingowi co dwa tygodnie ten zaszczytny tytuł.

Mamy tutaj również kilka innych zaskoczeń, gdyż niektórzy z Was zapewne przestraszyli się, że wasz faworyt może odpaść, gdyż bardzo mocno postanowiliście wesprzeć Nicki Minaj & Beyoncé oraz Sarsę Markiewicz. Faktycznie, to nie z nimi się pożegnamy tym razem. O zmianach w zestawieniu i w poczekalni napiszę poniżej. Dalej, bardzo dziwi słaby wynik What Kind Of Man Florence + The Machine oraz Photograph Eda Sheerana.

Bardzo dziękujemy za wszystkie oddane głosy. I tym razem Wasze zainteresowanie było ogromne. W zeszłym tygodniu oddaliście 1108 głosów, co wydawało się być wówczas rekordem, a na rzecz dzisiejszego notowania aż 1331! Niesamowite, co fani i czytelnicy All About Music mogą zdziałać! A oto ilość głosów oddanych dotychczas w Utworach Tygodnia:

Utwór Tygodnia 100 – 561 oddanych głosów
Utwór Tygodnia 101 – 327 oddanych głosów
Utwór Tygodnia 102 – 488 oddanych głosów
Utwór Tygodnia 103 – 1108 oddanych głosów
Utwór Tygodnia 104 – 1331 oddanych głosów

 

[table id=66 /]

Poczekalnia

W Poczekalni małe trzęsienie ziemi. Do głównego zestawienia awansują dwie pozycje: Cool fot the Summer od Demi Lovato oraz dodane przez Was rzutem na taśmę Nie pytaj mnie od Dody. Obydwie propozycje uzyskały ponad 100 głosów w ciągu całego tygodnia i jest pewne, że zobaczymy je w następnym notowaniu. Co zamiast tych kawałków w Poczekalni? Niech to przez chwilę jeszcze pozostanie słodką tajemnicą.

Skoro wchodzą dwa utwory z Poczekalni do głównego zestawienia, to siłą rzeczy musimy pozbyć się dwa dotychczas przebywające na liście kawałki. Oczywiście, żegnamy się z tymi najsłabszymi. Poniżej nasza tabelka. Przeanalizowaliśmy 5 ostatnich zestawień (dzisiejsze również) i każdej z pozycji 11-20 przyznawaliśmy punkty karne. Pozycja 20 dostawała najwięcej, bo 10 punktów, 19 – 9, itd. aż do 11. miejsca, które otrzymywało 1 punkt. W naszym niechlubnym plebiscycie wygrali Hozier oraz David Guetta. To oni wygrywają wilcze bilety, a co za tym idzie ani Someone New ani Hey Mama nie zobaczymy już na Liście Przebojów All About Music. Mamy również stan pozostałych utworów i największe zmartwienia teraz zdają się mieć fani Walk the Moon oraz Nicki Minaj & Beyoncé, gdyż ciężko im będzie pomóc faworytom, by nie znajdowali się w drugiej, gorszej części zestawienia.

Tags
Show More

Beata Prętnicka

Lat 23, blogerka. Fanka muzyki wszelakiej, nie zamyka się na jeden gatunek muzyczny. Szybko się nudzi znalezionymi wcześniej utworami, które zawierają w sobie nutę szczerości i prawdziwości. Z chęcią chodziłaby na wszystkie interesujące koncerty. Lubi obejrzeć dobrą komedię. Zagorzały kibic sportowy.

Podobne artykuły

24 thoughts on “W zaciętej walce Years & Years przegrywają. Rihanna na podium, a „Lean On” Utworem Tygodnia!”

  1. Walka Fanklubów była w tym tygodniu zacięta jak nigdy :)

    Dzięki za te emocje :) Wbijajcie na stronę Major Lazer Fans :)

    P.S. Poczekalnia to wcale nie taka tajemnica bo widoczna od kilku godzin :p

  2. bałem się, że Hozier wyleci kosztem jakiejś propozycji, ale nie spodziewałem się, że takiego shitu jak Demi czy Doda… ponadto – nie wiem dlaczego nigdy tego nie napisałem, ale notowanie, przynajmniej u mnie jest kompletnie nieczytelne, okładki są bardzo duże i właściwie widać tylko je w słabej jakości, aż mi się odechciewa przeglądać, bo ciężko się doszukać potrzebnych informacji ;p less is more sometimes

  3. bałem się, że Hozier wyleci kosztem jakiejś propozycji, ale nie spodziewałem się, że takiego shitu jak Demi czy Doda… ponadto – nie wiem dlaczego nigdy tego nie napisałem, ale notowanie, przynajmniej u mnie jest kompletnie nieczytelne, okładki są bardzo duże i właściwie widać tylko je w słabej jakości, aż mi się odechciewa przeglądać, bo ciężko się doszukać potrzebnych informacji ;p less is more sometimes

  4. Wielka szkoda, że Y&Y się nie udało. Widać, że fani pozostałych piosenek również postanowili się ostro postarać. Szykuje się naprawdę zacięta rywalizacja :D Co do poczekalni, to w końcu się doczekałem awansu Demi. Z pewnością będę na nią głosował i mam nadzieję, że uda jej się dość do top3 :)

  5. wielka szkoda, że Years & Years znowu na 2., a nie na 1… nie podoba mi się awans Dody do notowania… wielka szkoda, że Walk the Moon jest na wylocie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close