Dział NewsGarść informacji

Lana del Rey pozwana przez Radiohead!

Znalezione obrazy dla zapytania Lana del Rey Radiohead!Członkowie grupy Radiohead i Lana Del Rey spotkają się w sądzie. Na najnowszym albumie wokalistki pojawił się utwór, który jest rzekomym plagiatem przeboju Creep.

Na albumie Lust For Life, obok Love czy tytułowego singla, znalazła się kompozycja Get Free. To właśnie przez tę kompozycję Lana Del Rey została pozwana do sądu przez grupę Radiohead. Członkowie zespołu uważają, że Get Free jest plagiatem pochodzącego z 1992 roku Creep.

Prawnicy obu stron ostatnio starali się dojść do kompromisu, jednak warunki postawione przez artystów były zbyt rozbieżne. Lana Del Rey gotowa była odstąpić 40% zysków ze sprzedaży Get Free, jednak grupa Radiohead zażądała 100% udziałów. Ostatecznie sprawa trafi na sądową wokandę – taką informację przekazała wokalistka na oficjalnym koncie na Twitterze.

A Wy słyszycie podobieństwo?


Tags
Show More


Arkadiusz Zroślak

Student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *