Lady GaGa oprócz muzyki jest wielką fanatyczką mody. Przez jednych kochana za swój styl, przez drugich krytykowana za odmienność i nadmierną wymyślność. Jej domeną są nieszablonowane kroje, buty na niebotycznie wysokich koturnach, kolorowe peruki, wyróżniający się makijaż czy wymyślne kapelusze. W artykule tym zobaczycie kilka ciekawych stylizacji wokalistki, niekoniecznie tych najbardziej znanych. Będzie oryginalnie, z pazurem, kolorystycznie i ekstrawagancko.

W sierpniu 2011 roku Lady GaGa wystąpiła w programie The View i ubrana była deseń, który zdominował kolekcje modowe na jesień/zimę 2011 czyli w pepitkę. Odkrywczynią jej była Coco Chanel, której spodobało się kontrastowanie dwóch kolorów czyli białego i czarnego. Do klasycznej sukienki przed kolano z rękawem trzy/czwarte w tym deseniu, dobrała kapelusz, duże okulary, torebkę i buty także w pepitkę. Całość stworzył Salvatore Ferragamo.
Pepitka

**********

Na gali Bambi Awards 2011, Lady Gaga ubrana była w kreacje swojego ulubionego domu mody czyli Alexandra McQueena. Była to kreacja pochodząca z kolekcji wiosna 2012. Wokalistka od razu została okrzyknięta jedną z najlepiej ubranych osób na tej gali, a przez tabloidy i czasopisma porównana do pralinki Ferrero Rocher. Na pewno była to najbardziej oryginalna kreacja.
Pralinka

**********

Podczas otwarcia świątecznej wystawy w nowojorskim centrum Barneys, Lady GaGa chciała poczuć się jak księżniczka i tak też się ubrała. Sukienka pochodzi od Chanel i została specjalnie zaprojektowana dla wokalistki przez Karla Lagerfelda. Do stylizacji dobrała także platynową perukę, biżuterię, czarne okulary, rękawiczki, buty z ćwiekami oraz dodatki od Chanel czyli kapelusz i torebkę.
chanel

**********

Lady GaGa uwielbia także projekty domu mody Versace. Podczas jednego z koncertów w Rzymie założyła top wysadzany kryształami Swarovskiego oraz kracianą spódnicę w wersji maxi zaprojektowaną przez Gianniego Versace. Do stylizacji dobrała czarne okulary oraz perukę w jednym z jej ulubionym odcieniu.
versace

**********

Bardziej ekstrawagancka okazała się stylizacja, którą zaprezentowała wchodząć do studia Davida Lettermana. I choć wiele stylizacji Lady GaGi jest oryginalnych, ta należy do jednych z najbardziej wymyślnych. Kombinezon z welonem, który ma na sobie pochodzi z kolekcji Christian Lacroix Jesień 2001 i jest ręcznie malowany. Stylizacja została wykończona niebotycznie wysokimi platformami, okularami oraz krzyżem, który ma wczepiony w czarną perukę.

**********

Mówiąc o stylu, jaki prezentuje Lady GaGa, nie można oczywiście zapomnieć o mięsnej kreacji. Choć niektórzy przyzwyczaili się już do oryginalnego wizerunku wokalistki, to ta „sukienka” była szokiem dla wszystkich. Na gali MTV VMA Lady GaGa pozowała fotoreporterom od stóp do głów ubrana w mięso – miała na sobie sukienkę oraz buty. Do tej ekstrawaganckiej stylizacji dobrała platynową perukę oraz biżuterię w tym samym kolorze.

**********

Na jednej z gal Brit Awards wokalistka kolejny raz zaskoczyła swoją stylizacją. Lady GaGa ubrana była w ekscentryczną trzywarstwową suknię projektu Francesco Scognamiglio, do której dobrała koronkową maskę zdobiącą jej twarz. Na głowie natomiast miała założoną monstrualną perukę, o której w mediach mówiło się że jest nawiązaniem do Marii Antoniny.

**********

Armani to kolejny dom mody, u którego GaGa jest stałym bywalcem. Na czerwonym dywanie Grammy Awards była ubrana od stóp do głów w projekty tego domu modowego. Wokalistka miała na sobie wysadzaną kryształkami i cekinami sukienkę, strzeliste nakrycie głowy, buty o ekstrawaganckim kroju. Ponadto jej nogi i ręce zdobił cienki, przezroczysto-srebrny materiał również wysadzany cekinami i kryształkami.

**********

Kolejna stylizacja pochodząca od Lady GaGi nawiązuje lekko do Halloween. Piosenkarka podczas podczas ACE Awards 2009 zaprezentowała się w koszuli i spodenkach projektu Marca Jacobsa. Dla lepszego efektu dodała także białą peruką z czarną woalką oraz oryginalnymi butami z wiosennej kolekcji Johna Galliano. GaGa obsypana była do tego talkiem.

**********

Podczas rozdania nagród MTV Video Music 2009 GaGa jak zwykle zaprezentowała kilka kreacji. Najbardziej zauważalna była ta podczas odbierania nagród. Miała bowiem kreacje zaprojektowaną przez Jeana Paula Gaultiera. Jest to dość normalna jak na wokalistkę, koronkowa sukienka. To co jednak zaskakujące, to górna część stylizacji a mianowicie zasłonięta tym samym materiałem twarz oraz nakrycie głowy przypominające koronę.

**********

Tę stylizację wokalistki trudno określić. GaGa ubrana była w kreację ( bo ciężko to inaczej nazwać) w kolorze różowym połączonym z indygo. Przeglądając jednak sieć w poszukiwaniu tego „czegoś” odkryłem, że jest to jednak sukienka, która pochodzi z kolekcji domu mody Comme Des Garcons na sezon jesień/zima 2012. Do stylizacji wokalistka wybrała okulary wyglądające jak denka od słoików, każdy w innym kolorze, oraz wysokie platformy. W takim zestawie pojawiła się w światowej stolicy mody, w Paryżu.

**********

Było mięso, są i włosy. Podczas wizyty w Hongkongu GaGa zaprezentowała kreację z… fioletowych włosów. Kreacja ta to dzieło marki Charlie Le Mindu. Jest to część kolekcji na sezon jesień/zima 2012, zwanej Charl’ De Jouy. Do tej oryginalnej stylizacji wokalistka dobrała białe (operowe) rękawiczki oraz kapelusz gaucho od Zoe Jordan. Ponadto miała na sobie okulary i białe platformy.