Lady Gaga tłumaczy, dlaczego jej trasa z Kanye Westem została odwołana

Lady Gaga nie przestaje promować nadchodzącego filmu „Narodziny gwiazdy”, w którym gra główną rolę. Podczas jednego z najnowszych wywiadów, wyjaśniła, co było powodem odwołania wspólnej trasy z Kanye Westem w 2009 roku.

Rok 2009 zdecydowanie należał do Lady Gagi. Wokalistka miała wówczas jeden album studyjny w swojej dyskografii, który szturmem podbił listy przebojów na całym świecie, czyniąc z niej ikonę popkultury. W tamtym czasie zaplanowana również była jej wspólna trasa koncertowa ze światowej sławy raperem Kanye Westem. Niestety, na planach i zapowiedziach się skończyło. Tournée „Fame Kills” w efekcie nie doszło do skutku, bez podania konkretnych przyczyn.

Teraz, 9 lat później, Lady Gaga skomentowała tamtejszą decyzję podczas jednego z wywiadów promujących film „Narodziny gwiazdy”, którego światowa premiera odbędzie się już 5 października.

„Każdy ma jakiś próg. Każdy jest człowiekiem, artyści to też ludzie. Film „Narodziny gwiazdy” również porusza temat problemów ze zdrowiem psychicznym, nadużywaniem substancji psychoaktywnych czy uzależnień. Myślę, że ważne jest, aby dbać o ludzi i dbać o komfort psychiczny. Nie ma w tym nic złego, jeśli artysta musi zrobić przerwę. To znak, że słuchają swojego ciała i umysłu”.