Podobny obrazPo krótkiej przerwie wracamy z kolejnymi konkursami. Na początek do rozdania mamy 3 egzemplarze książki Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt.

Pytania Konkursowe

  1. Jakiego koloru jest język żyrafy?

  2. W rodzinie pingwinów jajem, z którego wkrótce wylęgnie się mały pingwin, zajmuje się samiec czy samica? Co w tym czasie robi drugie z nich?

  3. Ile serc posiada ośmiornica?

  4. Z ilu stron składa się książka Czy to pierdzi? Kto odpowiada za jej tłumaczenie na język polski?

Nagroda

Dani Rabaiotti, Nick Caruso – Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt

Robią to psy. Robią to krocionogi. Kiedyś robiły to dinozaury. I robisz to ty, w przeciwieństwie do ośmiornic. Być może robią to także pająki, ale pewności nabierzemy dopiero w toku dalszych badań. Nie robią tego ptaki, chociaż mogłyby, gdyby tylko chciały. A śledzie robią to po to, by się porozumiewać.

Czy to pierdzi? jest pełną zaskakujących faktów, bogato ilustrowaną i rzetelnie, a przy tym lekko napisaną książką o tym, co piszczy we wnętrznościach zwierząt. Autorzy omawiają aż 80 gatunków. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele intrygujących pytań.

Jaki pokarm sprawia, że wiatry hieny pachną wyjątkowo nieprzyjemnie? Co to takiego fossa? I czy fossa pierdzi? Dlaczego mięczaki wymiotują, ale nie puszczają bąków? No i czym właściwie są bąki? Książka Czy to pierdzi? powstała przy współpracy kilkudziesięciu uznanych biologów. Dzięki ich fachowej wiedzy krąg podejrzanych o nieprzyjemny zapach w twoim pobliżu zbawiennie się powiększy.

Poniżej znajduje się regulamin konkursu. Jeżeli jest on dla Ciebie niewidoczny otwórz stronę na telefonie w „Wersji na Komputer” lub skorzystaj z laptopa/komputera stacjonarnego.