Dział News Krzysztof Zalewski wystąpi w warszawskim Teatrze Roma

Krzysztof Zalewski wystąpi w warszawskim Teatrze Roma

Rok 2017 był dla Krzysztofa Zalewskiego intensywnym okresem. Wiosną oraz jesienią wyruszył w klubową trasę koncertową promującą wydany w listopadzie 2016 roku fantastyczny krążek Złoto, a lato spędził na różnorodnych festiwalach. Pomimo tego nie spoczywa na laurach – w styczniu pojawi się jego najnowszy album, a 5. lutego, koncertem w warszawskim Teatrze Roma, rozpocznie kolejną serię występów. Poznajcie szczegóły.

Zalewski jest obecny na scenie od wielu lat – w 2003 roku zwyciężył w drugiej edycji programu Idol – ale dopiero teraz nadszedł jego czas. Na płycie Złoto zaprezentował swoją wszechstronność, którą podbił serca wielu słuchaczy. Znajdziemy tu utwory delikatne i romantyczne (Otu, Miłość Miłość, Podróżnik), agresywne i nieco szalone (Polsko, Głowa) oraz te niezwykle rytmiczne (Na drugi brzeg, Luka). Nic zatem dziwnego, że Złoto i teledysk do Miłość Miłość zostały nominowane do Fryderyków, a sam Krzysztof został nagrodzony Mateuszem Trójki.

Na zeszłorocznym festiwalu w Jarocinie postanowiono upamiętnić 30. rocznicę wystąpienia Czesława Niemena na tymże wydarzeniu, a także 50. rocznicę wydania legendarnej płyty Dziwny jest ten świat. Dlatego też zeszłoroczna edycja imprezy była promowana hasłem Motyw: Niemen.

Zdjęcie użytkownika Krzysztof Zalewski.Do wykonania utworów artysty zaproszono Krzysztofa Zalewskiego i właśnie wtedy powstał pomysł, by stworzyć całą płytę poświęconą mistrzowi polskiej piosenki. 26. stycznia album Zalewski śpiewa Niemena pojawi się na sklepowych półkach oraz w serwisach streamingowych. Promuje go singiel Przyjdź w taką noc.

Niedawno ogłoszona trasa koncertowa wystartuje w Warszawie – 5. lutego o godzinie 19.00 sala w Teatrze Roma wybrzmi znanymi dźwiękami w unowocześnionych aranżacjach. Bilety na to wydarzenie zostały niemal całkowicie wyprzedane.

Trasa obejmie kilka miast w Polsce, m.in. Poznań (12.02), Gdańsk (13.02), Łódź (17.02) czy Kraków (26.02). Bilety można kupić na stronie internetowej agencji Good Taste Production, w serwisach eventim.pl oraz ebilet.pl, a także w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Expert i Media Markt.

Karolina Młynarskahttp://po-sluchaj.blogspot.com/
Studentka filologii polskiej. Miłośniczka literatury, tenisa, grafiki komputerowej, Warszawy i historii XX wieku. Najczęściej słucha polskiej muzyki rockowej, alternatywnej i elektronicznej, choć nie lubi się ograniczać.

Popularne