All About Music Konkurs na maj. Wygraj książkę Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych

Konkurs na maj. Wygraj książkę Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych

Podobny obrazDzisiaj mamy coś specjalnego dla fanów japońskiej kultury i miłośników spacerów. 3 egzemplarze książki Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych już czekają na nowych właścicieli.

Pytania Konkursowe

  1. Z ilu stron składa się książka? 

  2. Jak nazywa się największy na świecie las deszczowy?

  3. Kto odpowiada za jej tłumaczenie na język polski?

[su_divider top=”no” style=”double” divider_color=”#CB2525″ size=”4″]

Nagroda

Qing Li – Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych

Shinrin-yoku – leśna kąpiel – to spędzanie czasu w lesie, żeby być zdrowszym, szczęśliwszym i spokojniejszym. Shinrin-yoku od dziesiątków lat stanowi jeden z filarów japońskiej kultury i sposób odbudowywania naszych więzi z naturą. Może przybierać różne formy: od uważnych spacerów po lesie, przez wyjście do pobliskiego parku, po chodzenie boso po trawie.

Badania dr. Qing Li, eksperta w dziedzinie medycyny leśnej, dowiodły, że obcowanie z drzewami (a nawet ustawienie w mieszkaniu czy biurze odpowiednich roślin czy wdychanie olejków eterycznych) może obniżać ciśnienie krwi, zmniejszać stres, zwiększać energię życiową i pobudzać układ odpornościowy. Bazując na swojej wieloletniej pracy naukowej, dr Li pisze o odmieniającej życie mocy drzew. Dzieli się przy tym praktycznymi radami i wskazówkami, by każdy z nas mógł skorzystać z dobroczynnego działania shinrin-yoku.

[su_divider top=”no” style=”double” divider_color=”#CB2525″ size=”4″]

[su_divider top=”no” style=”double” divider_color=”#CB2525″ size=”4″]

Poniżej znajduje się regulamin konkursu. Jeżeli jest on dla Ciebie niewidoczny otwórz stronę na telefonie w „Wersji na Komputer” lub skorzystaj z laptopa/komputera stacjonarnego.

 

Dariusz Kozera
Studiuje na Uniwersytecie Przyrodniczym. Słucha głównie popu, jednak żaden gatunek muzyczny nie jest mu obcy. Miłośnik twórczości Ariany Grande, Demi Lovato, Jessie J. Uważa, że dzień bez muzyki, to dzień stracony.

Najpopularniejsze (48h)