American IdolDział NewsProgramy muzyczne w TV

Koniec American Idol, ale dopiero za rokW ciągu najbliższych kilkunastu godzin dowiemy się, kto wygrał czternastą edycję American Idol. Ale wszystkie dobre programy mają kiedyś swój koniec. Telewizja FOX ogłosiła właśnie, że przyszłoroczna edycja talent show będzie tą ostatnią.

Idol to jeden z wielu talent shows, dzięki któremu odkrywamy nowych artystów. W amerykańskiej wersji programu swoje pierwsze kroki sceniczne stawiali m.in. Kelly Clarkson, Jennifer Hudson, Carrie Underwood, Chris Daughtry, Katharine McPhee, Jordin Sparks, David Archuleta czy Adam Lambert. Zadebiutował w 2002 roku i od tego czasu chętnie gościł na ekranach telewidzów. Począwszy od sezonu 2 American Idol był najchętniej oglądanym show w Stanach Zjednoczonych i przez 8 lat nie oddawał pozycji lidera. Niestety, od kilku sezonów przez częste zmiany sędziowskie widownia programu z roku na rok malała. Najprawdopodobniej ten wątek był głównym powodem, dla którego telewizja FOX podjęła decyzję o zamknięciu produkcji w 2016 roku.

Jurorami ostatniej edycji American Idol zostali Jennifer Lopez, Keith Urban oraz Harry Connick, Jr. którzy sędziowali również kończącą się właśnie edycję, a na etacie prowadzącego od samego początku trwania programu jest Ryan Seacrest.

Tags
Show More


Beata Prętnicka

Lat 23, blogerka. Fanka muzyki wszelakiej, nie zamyka się na jeden gatunek muzyczny. Szybko się nudzi znalezionymi wcześniej utworami, które zawierają w sobie nutę szczerości i prawdziwości. Z chęcią chodziłaby na wszystkie interesujące koncerty. Lubi obejrzeć dobrą komedię. Zagorzały kibic sportowy.

Related Articles

2 Comments

  1. Osobiście jestem fanem programów muzycznych tego typu i cieszę się, że one istnieją. Moim zdaniem dają szansę młodym ludziom na sprawdzenie samych siebie i swojego talentu. W końcu kto lepiej powie im czy mają predyspozycje do występów na scenie jak nie ludzie, którzy od dawna sa z nią związani :)

    Dzięki programowi American idol na rynku muzycznym pojawiło się wiele gwiazd. Oczywiście nie wszyscy zawojowali rynek muzyczny i niestety szybko odeszli w niepamięć. Zdarzyły się jednak perełki, które do dziś prezentują nam swoje coraz to nowsze piosenki. Należy do nich między innymi wspomniana Kelly Clarkson, która wniosła dość sporo do muzyki. Na dzień dzisiejszy nie potrafię sobie wyobrazić tego, że miałbym nigdy nie usłyszeć przebojów takich jak ,,Stronger” czy ,,Because of You”.

    Niestety dla każdego programu musi kiedyś nadejść koniec. Szczególnie, że na rynku pojawiło się wiele podobnych programów, które mam wrażenie cieszą się większa popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.