W ciągu najbliższych kilkunastu godzin dowiemy się, kto wygrał czternastą edycję American Idol. Ale wszystkie dobre programy mają kiedyś swój koniec. Telewizja FOX ogłosiła właśnie, że przyszłoroczna edycja talent show będzie tą ostatnią.

Idol to jeden z wielu talent shows, dzięki któremu odkrywamy nowych artystów. W amerykańskiej wersji programu swoje pierwsze kroki sceniczne stawiali m.in. Kelly Clarkson, Jennifer Hudson, Carrie Underwood, Chris Daughtry, Katharine McPhee, Jordin Sparks, David Archuleta czy Adam Lambert. Zadebiutował w 2002 roku i od tego czasu chętnie gościł na ekranach telewidzów. Począwszy od sezonu 2 American Idol był najchętniej oglądanym show w Stanach Zjednoczonych i przez 8 lat nie oddawał pozycji lidera. Niestety, od kilku sezonów przez częste zmiany sędziowskie widownia programu z roku na rok malała. Najprawdopodobniej ten wątek był głównym powodem, dla którego telewizja FOX podjęła decyzję o zamknięciu produkcji w 2016 roku.

Jurorami ostatniej edycji American Idol zostali Jennifer Lopez, Keith Urban oraz Harry Connick, Jr. którzy sędziowali również kończącą się właśnie edycję, a na etacie prowadzącego od samego początku trwania programu jest Ryan Seacrest.

Beata Prętnicka
Lat 23, blogerka. Fanka muzyki wszelakiej, nie zamyka się na jeden gatunek muzyczny. Szybko się nudzi znalezionymi wcześniej utworami, które zawierają w sobie nutę szczerości i prawdziwości. Z chęcią chodziłaby na wszystkie interesujące koncerty. Lubi obejrzeć dobrą komedię. Zagorzały kibic sportowy.
Poprzedni artykułNowy teledysk: Elliphant – Love Me Badder
Następny artykułEurowizja 2015. Niemcy i „Black Smoke”