Kero Kero Bonito i trójka innych artystów dołączają do składu Soundrive 2019

Kolejne różnorodne ogłoszenie od gdańskiego festiwalu! Oprócz brytyjskiego tria, line-up uzupełnia przedstawiciel lo-fi house’u ze Szwecji oraz dwójka polskich artystów.

Kero Kero Bonito, DJ Seinfeld, Joulie Fox i P.Unity dołączają do line-upu Soundrive Festival, który odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia na terenach dawnej Stoczni Gdańskiej. To trzecie ogłoszenie tej imprezy. Organizatorzy wcześniej pochwalili się, że w Polsce wystąpią: Tommy Cash, Let’s Eat Grandma, Conner Youngblood, Free Games For May oraz Pył.


Kero Kero Bonito

Trio z Wielkiej Brytanii znowu w Polsce! W skład Kero Kero Bonito wchodzą: japońska wokalistka Sarah Midori Perry oraz dwóch brytyjczyków, Gus Lobban i Jamie Bulled, którzy są odpowiedzialni za całą resztę w zespole, od gitar po produkcję.
Grupa na rynku muzycznym zadebiutowała w 2014 roku. Od tego czasu podzielili się ze światem trzema EPkami oraz dwoma longplayami. W ich przepełnionych pozytywną energią piosenkach słychać wpływ takich gatunków jak J-pop, indie pop i elektroniki.

DJ Seinfeld

Pochodzi ze Szwecji. Jego twórczość najczęściej określana jest jako lo-fi house, ale artysta nie ogranicza się do jednego gatunku i w jego kawałkach usłyszymy inspiracje różnymi kierunkami muzyki elektronicznej. Muzykę DJ Seinfelda możecie jeszcze sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę Rimbaudian lub Birds Of Sweden, ponieważ artysta dzieli się swoją muzyką również pod tymi pseudonimami.

Joulie Fox i P. Unity

Pozostała ogłoszona dziś dwójka to reprezentanci Polski. Pierwszą z nich jest rezydująca w Londynie singer-songwriterka Joulie Fox, która dopiero zaczyna rozkręcać swoją karierę. Kolejnymi reprezentantami naszego kraju jest funkowy zespół P.Unity, których najnowszy album Pulp został nominowany do Fryderyka w kategorii Album Roku Blues/Country.

Karnet na Soundrive w cenie 149 PLN znajdziecie tutaj. Jeśli chcecie być na bieżąco z festiwalem, polecamy Wam się dopisać do wydarzenia na Facebooku.