Dział NewsNagrody muzyczne

Kendrick Lamar zdobył nagrodę Pulitzera!Kendrick Lamar jest pierwszym raperem w historii wyróżnionym Nagrodą Pulitzera. Raper otrzymał nagrodą za wydany w 2017 roku album.

Kendrick Lamar otrzymał prestiżową Nagrodę Pulitzera za swój ubiegłoroczny album DAMN., który dla jury działającego przy Wyższej Szkole Dziennikarstwa Uniwersytetu Columbia. Nagroda jest corocznie przyznawanym trofeum honorującym wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, muzyki oraz literatury pięknej. Nagrodzeni mogą liczyć na czek na 15 tys. dolarów, ale przede wszystkim wielkie uznanie na całym świecie. Jury powiedziało, że nagrodzony album DAMN. to:

„wirtuozerska kolekcja utworów połączona amerykańską autentycznością i rytmicznym dynamizmem, który w wyjątkowy sposób pokazuje złożoność życia Afroamerykanów we współczesnym świecie.”

Pamiętajmy, że Kendrick Lamar wystąpi już w te wakacje w Polsce – będzie jednym z headlinerów tegorocznego Kraków Live Music Festival.

Tags
Show More


Patrycja Mucha

Studentka II roku Tekstów Kultury. Każdą wolną chwilę spędza z muzyką popularną, ale w każdym gatunku odnajdzie coś dla siebie. Seriale również pochłaniają sporą część jej życia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.