Chart WatchDział NewsYoutube/VEVO/Streaming

Kendrick Lamar miażdży rekordy na Spotify

Wygląda na to, że wraz ze wzrostem popularności serwisów streamingowych kolejne rekordy będą bite. Jeszcze do niedawna największa suma odtworzeń jednego dnia jednego utworu na Spotify w USA to nieco ponad 2,6 mln. Później Drake tę liczbę poprawił. Dzisiaj Kendrick Lamar prawie ją zdwukrotnił.

Przez długi czas Hello Adele dzierżyło rekord najczęściej odtwarzanej piosenki w 24 godziny. Utwór w Stanach Zjednoczonych w dniu premiery odtworzono ponad 2,6 mlna razy.

Kilka tygodniu temu Drake pobił ten rekord, jego Passionfruit z albumu More Life osiągnęło wynik 2,81 mln w pierwszy dzień. Wczoraj Kendrick Lamar zmiażdżył wiele rekordów – w tym ten dzienny. HUMBLE. w ciągu 24 godzin odtworzono 4,06 mlna razy. Mało tego, kolejny utwór, DNA., osiągnął wyniki 3,63 mln.

W sumie Kendrick Lamar premierą albumu DAMN. pobił 4 rekordy w pierwszej dobie, są to:

  • najwięcej odtworzeń w dobę – HUMBLE. (4,060,034) prev. Passionfruit (2,811,262)
  • najwięcej odtworzeń w dobę przez debiutującą piosenkę – DNA. (3,633,524) prev. Passionfruit (2,425,487)
  • najlepsza średnia ilość odtworzeń całego albumu dzielona na ilość utworów – DAMN. (średnio 2,406,568 streamów per song) prev. 4 Your Eyez Only (1,880,045)
  • najwięcej utworów powyżej 2 mln odtworzeń w ciągu doby – DAMN. (10) prev. 4 Your Eyez Only/More Life (3)

A jeden wyrównał.

  • Most songs in the top 10 simultaneously for an artist/album – Kendrick Lamar/DAMN. (10) (tied with Drake/More Life)

PNVXlYF.png

Tags
Show More

Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Podobne artykuły

5 thoughts on “Kendrick Lamar miażdży rekordy na Spotify”

    1. To, że u nas w Polsce nie jest ktoś znany, nie oznacza, że tak samo jest za granicami naszego „pięknego” kraju, który jednak w prawie każdej dziedzinie jest 100 lat za murzynami xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close