American Idol powoli przechodzi do historii. Jak to jednak bywa w Ameryce, pożegnania z tego typu programem musi odbyć się z hukiem. Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się trzydniowy wielki finał programu, a podczas ostatniego koncertu w ramach tego talent show zaprezentują się Kelly Clarkson i Carrie Underwood.

Wiadomość wieszcząca koniec American Idol spadła dla fanów jak grom z jasnego nieba, jednak już wtedy powiedziano, że ostatni sezon tego programu będzie wyjątkowy, zaskakujący i będzie obfitował w niespodzianki.

Dziś wiemy, że producenci dotrzymali słowa. Co odcinek, prócz poczynań uczestników oglądamy też wspomnienia z poprzednich edycji, czy też występy gości specjalnych. Przykładowo, w zeszłym tygodniu mieliśmy okazję usłyszeć najnowszy singiel Adama Lamberta, finalisty jednej z edycji tego programu na żywo.

Zakończenia tego typu produkcji zazwyczaj odbywają się z pompą. Nie inaczej będzie tym razem. Począwszy od 5 kwietnia, przez 3 noce będziemy oglądać epizody finałowe. W pierwszym z nich, nazwanym American Idol: American Dream uczestnicy oraz jurorzy poprzednich edycji opowiadają o swoich wspomnieniach związanymi z programem. Całość stanowi 90-minutowy film dokumentalny, a podczas jego trwania poznamy trochę więcej szczegółów na temat tego, co zdarzy się w ciągu następnych dni.

Druga noc, 6 kwietnia to występy finalistów ostatniej, piętnastej edycji tego programu. Odbędzie się ona w Dolby Theatre. Tradycyjnie jednak tego, kto zostanie zwycięzcą American Idol, dowiemy się 7 kwietnia. Czwartkowe show będzie jednak wyjątkowe, gdyż na scenę tego talent show powrócą Kelly Clarkson (zwyciężczyni 1. edycji) oraz Carrie Underwood (zwyciężczyni 4. edycji). Oprócz nich zaprezentują się także między innymi: Ruben Studdard, Fantasia, Taylor Hicks, Jordin Sparks, David Cook, Kris Allen, LeeDeWyze, Scotty McCreery, Candice Glover, Caleb Johnson, Nick Fradiani, Ace Young, Allison Iraheta, Amber Holcomb, Blake Lewis, Bo Bice, Brandon Rogers, Bucky Covington, Carly Smithson, Casey James, Chris Daughtry, Clark Beckham, Clay Aiken, Colton Dixon, Constantine Maroulis, Danny Gokey, Diana DeGarmo, Elliott Yamin, George Huff, James Durbin, Jessica Sanchez,  Josh Gracin, Joshua Ledet, Justin Guarini, Katharine McPhee, Kellie Pickler, Kimberley Locke, Kree Harrison, LaToya London, Lauren Alaina, Melinda Doolittle, Pia Toscano, Sanjaya, Skylar Laine oraz Tamyra Gray.

Wielkim nieobecnym imprezy będzie za to laureat 11. edycji. Phillip Phillips próbuje uwolnić się od kontraktu płytowego, zawartym z 19 Entertainment. W związku z tym ciężko mówić o jakichkolwiek występach na żywo.

Beata Prętnicka
Lat 23, blogerka. Fanka muzyki wszelakiej, nie zamyka się na jeden gatunek muzyczny. Szybko się nudzi znalezionymi wcześniej utworami, które zawierają w sobie nutę szczerości i prawdziwości. Z chęcią chodziłaby na wszystkie interesujące koncerty. Lubi obejrzeć dobrą komedię. Zagorzały kibic sportowy.
Poprzedni artykułNowy teledysk: Nick Jonas feat. Tove Lo – Close
Następny artykułElliphant wydała swój nowy album. Posłuchajcie go w całości u nas