AlbumyDział NewsInformacje ogólne

Kasia Nosowska o najważniejszej płycie w życiu

Grupa Hey niedawno zdecydowała się na dłuższą przerwę od zespołowej twórczości. To jednak nie oznacza milczenia ze strony muzyków. Kasia Nosowska zdradza, że aktualnie pracuje nad najważniejszą płytą w życiu. 

Kasia Nosowska w czasie zawieszenia współpracy z zespołem, pracuje nad solowym albumem. Natłok pracy z grupą uniemożliwiał jej skupienie się na tworzeniu materiału wyłącznie pod swoim nazwiskiem, a teraz nadszedł czas, by zająć się solową karierą. Dwa tygodnie temu ukazał się pierwszy zwiastun nadchodzącego materiału w postaci singla pt. Ja pas! 

W programie Onet Radio prowadzonym przez Jarosława Kuźniara wokalistka zdradziła, że nowy materiał, będzie najważniejszą płytą w jej dotychczasowej twórczości – solowej i zespołowej. Będzie inny od poprzednich, zwłaszcza pod względem tekstów. Tym razem nie spotkamy metafor i porównań, a raczej prostotę przekazu.

Podczas wywiadu Kasia przyznała:

Piszę teraz teksty na nową płytę. Uważam, że to będzie najważniejsza płyta w moim całym życiu. W całym dorobku. 

Przestaję się silić na metafory, porównania, przenośnie. Żadnych takich konstrukcji nie będzie.

Gdybym napisała znowu wielopiętrowe dziwadło, byłoby: “Nie, ta to ciągle to samo. Co za grafo. Żeby chociaż coś prostszego napisała. A ta tworzy, szyje jak opętana jakaś. Po co to komu. Po co to światu”. Właśnie tak jest skonstruowany świat.

Warto dodać, że już niebawem – 23 maja – na półki sklepowe trafi książka pt. A ja żem jej powiedziała…, która jest pewnego rodzaju kontynuacją Instagramowego cyklu prowadzonego przez Kasię.

Tags
Show More


Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Close