Dział News Albumy Nowy singiel: Kasia Klich - W tobie tonę

Nowy singiel: Kasia Klich – W tobie tonę

Powraca Kasia Klich. Znacie ją z przeboju Lepszy model, jednak teraz artystka stawia na nowe. Obejrzyjcie teledysk do singla W tobie tonę.

Utwór powstał we współpracy z mężem artystki – Jarosławem Yaro Płocicą. Odpowiada on za muzykę do singla – we współpracy z samą Kasią i Erikiem Hurlessem. Tekst natomiast napisała Katarzyna. Mało tego, Klich zaprojektowała nawet okładkę do utworu (którą widzicie powyżej).

4 lipca premierę miał teledysk do utworu. Wystąpiła w nim Michalina Olszańska, a zdjęcia nakręcił Maciej Puczyński. Klip nagrano w nagrano w Multico Wellness & Spa.

Jak myślicie, czy tym utworem Kasia Klich odniesie sukces? Jakby nie, to ma jeszcze nowy, równie interesujący projekt: Stubbornly Absent – Commeration: A Tribute to Wisława Szymborska. Mało mamy na razie informacji na ten temat, ale posłuchacie promomiksu płyty. Zapowiada się dobrze.

Informacja ze strony stubbornlyabsent.com:

Pierwszy w Polsce i na świecie projekt muzyczny z poezją Wisławy Szymborskiej w języku angielskim.

Wiersze zainspirowały twórców do stworzenia eklektycznej i zaskakującej mieszanki dźwięków.

Na połączenie wierszy z muzyką autorzy uzyskali zgodę Poetki oraz amerykańskiego wydawnictwa W.W. Norton & Company, wydawcy tomu przekładów wierszy Szymborskiej „Miracle Fair”.

Pozostałe tłumaczenia powstały specjalnie na potrzeby projektu. Ich autorką jest Joanna Trzeciak – tłumaczka poezji Wisławy Szymborskiej, laureatka Heldt Translation Prize 2001, Griffin Poetry Prize 2012 i Found in Translation 2012, wykładowca University of Portland.

Fundacja Wisławy Szymborskiej objęła patronat nad projektem.

Łukasz Mantiuk
Łukasz Mantiukhttp://allaboutmusic.pl
Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.