Dział NewsWydawnictwa książkowe

Już niedługo do sklepów trafi nowa biografia zespołu Deep Purple

Deep Purple aktywni muzycznie są od ponad 45 lat (z ośmioletnią przerwą w okresie 1976-1984). O emeryturze jego członkowie jednak nie myślą. Wciąż koncertują, nagrywają, zapowiedzieli nawet następcę ubiegłorocznego What Now?!. Zanim będziemy go mogli posłuchać, przeczytajcie ich polskojęzyczną biografię.

Deep Purple – bo tak nieskomplikowanie się książka nazywa – napisane zostało przez dwóch Polaków: Tomasza Szmajter oraz Rolanda Burego. W 2003 premierę miała poprzednia biografia zespołu przez nich napisana. Teraz jednak przeczytać będziemy mogli (już 5. lutego) kolejną. A w niej m.in.:

  • Czy wiesz, jak wyglądały szczegóły odejścia Ritchiego Blackmore’a z zespołu, w roku 1993?
  • Czy widziałeś zdjęcia z pierwszego koncertu grupy w roku 1968?
  • Czy wiesz, jak nazywał się i skąd pochodził podpalacz kasyna w Montreux?
  • Jak naprawdę wyglądał słynny „spaghetti incident” z udziałem Gillana i Blackmore’a?

Książka reklamowana jest ponadto jako biblia fanów Deep Purple, pozycja obowiązkowa dla fanów rocka, ale i fascynująca lektura dla każdego innego. A nóż spodoba mu się ona i stanie się wielbicielem zespołu?

Tags
Show More

Filip Wiącek

Zwyczajny, 15-letni nastolatek zafascynowany muzyką każdego rodzaju: od popu, przez soul, aż do muzyki metalowej. Nie toleruje jedynie hip hopu oraz disco polo. Oprócz muzyką interesuje się także filmami.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close