Dokładnie 21 kwietnia odbędzie się premiera pierwszej części jubileuszowego albumu polskiego piosenkarza i aktora – Michała Bajora. Nadchodzące wydawnictwo będzie podsumowaniem niemal 45-letniej scenicznej działalności artysty.

Kolekcja zatytułowana Od Kofty… do Korcza będzie zwieńczeniem dotychczasowego dorobku Michała Bajora. Na płytach znajdą się znane piosenki artysty, ale nagrane po raz kolejny, w nowych aranżacjach. Wydawnictwo zostanie podzielone na dwie części: pierwsza płyta ukaże się w 21 kwietnia, natomiast druga – 29 września br.

Michał Bajor o tytule kolekcji:

Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek.

Pierwsza dorosła płyta Michała Bajora, wówczas jeszcze winylowa, ukazała się w 1986 roku. Kilkanaście lat wcześniej, po udanych występach 16-letniego piosenkarza na festiwalach w Zielonej Górze i Sopocie, światło dzienne ujrzała pocztówka dźwiękowa z piosenką śpiewaną przez niego na obu koncertach.

Nadchodzący album będzie jubileuszowym, dwudziestym wydawnictwem w karierze Michała Bajora. Całość zostanie wydana nakładem wytwórni Sony Music Poland.

TRACKLISTA

Oddaj mi samotność
Mandalay
Chciałbym
Albertyna
Nie trzeba mówić nic
Femme fatale
Nasza niebezpieczna miłość
Ja wbity w kąt
Naszych matek maleńkie mieszkanka
Taka miłość w sam raz
Stonowany luz
Chwila
Co to jest czułość
Co ma przeminąć, to przeminie
Nie chcę więcej

null