Dział NewsGarść informacji

Jennifer Hudson wcieli się w Arethę Franklin

Przed Jennifer Hudson czeka kolejne aktorskie wyzwanie. Artystka została obsadzona w głównej roli filmowej biografii Arethy Franklin.

Jennifer Hudson wcieli się w Arethę Franklin

Na imprezie poprzedzającej 60. galę wręczenie nagród Grammy wystąpiła Jennifer Hudson. Aktorka i wokalistka na scenie zaprezentowała medley największych przebojów Arethy Franklin. Zaraz przez jej wystąpieniem producent muzyczny Clive Davis ogłosił, że powstanie film biograficzny o „Królowej Soulu”, w której rolę wcieli się właśnie Jennifer Hudson. Wpływ na tę decyzję miała sama Aretha, która osobiście wybrała Jennifer do wcielenia się w jej postać.

Producentem filmu będzie Scott Bernstein, natomiast rolę producenta muzycznego powierzono Harvey’owi Masonowi Jr, który miał już okazję współpracować z obiema artystkami. Był odpowiedzialny za m.in.: muzykę do filmu Dreamgirls, za rolę w którym Hudson zdobyła Oscara w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa”. Biografia Franklin zostanie zrealizowana dzięki wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer. Nie wiadomo jednak kiedy ruszą prace na planie ani kiedy produkcja będzie mieć swoją premierę.

Tags
Show More


Arkadiusz Zroślak

Student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *