American IdolAnalizy, rocznice, urodzinyDział NewsDział PublicystykaDział WideoProgramy muzyczne w TVWystępy na żywo

Urodziny Jennifer Hudson – przypomnijmy sobie jej występy w American IdoluJennifer Hudson wzięła udział w trzeciej edycji amerykańskiego Idola. Od samego castingu zachwyciła jurorów. Przypomnijmy sobie jej wszystkie występy – krok po kroku.

Casting

21-letnia wówczas Jenifer przyszła na casting do Atlanty. Wykonała zjawiskowo piosenkę Share Your Love With Me, którą w oryginale śpiewała Aretha Frankin. Po jej kompozycję sięgnie jeszcze raz w programie.

Półfinał

W kolejnej fazie rywalizacji, młoda wokalistka po raz pierwszy w programie sięgnęła po kompozycję mężczyzny. Zaśpiewała bowiem nieśmiertelne Imagine z repertuaru Johna Lennona. Tak, wtedy była jeszcze moda na białe kozaczki ;)

Wild Card

W tej fazie programu zaprezentowała się w piosence I Believe in You and Me. Jest to kompozycja kwartetu Four Tops z 1983 roku. Spopularyzowana jednak została przez Whitney Houston w 1996 roku, kiedy to piosenka znalazła się na soundtracku The Preacher’s Wife: Original Soundtrack Album.

TOP 12 – Piosenki soul

Rywalizacja wkraczała w co raz dalsze szeregi. Zostało już tylko 12 uczestników, a sam odcinek postanowiono poświęcić piosenko soulowym. Jennifer Hudson zaśpiewała kolejną kompozycję Arethy Frankin. Tym razem jednak wybór padł na Baby, I Love You. Występu wokalistki na Youtube jednak nie znajdziemy.

TOP 11 – Piosenki country

W fazie TOP 11 uczestników poddano próbie piosenek country. Jennifer Hudson zaśpiewała No One Else on Earth z repertuaru Wynonna Judd.

TOP 10 – Motown

Tym razem najlepsza dziesiątka zaprezentowała piosenki pochodzące z wytwórni Motown. Nasza wokalistka zaśpiewała (Love Is Like A) Heat Wave, którą spopularyzowały Martha and the Vandellas. Tej piosenki też próżno szukać w sieci w jej wykonaniu.

TOP 9 – Piosenki Eltona Johna

Najlepsza dziewiątka tym razem po raz pierwszy zmierzyła się z piosenkami jednego wykonawcy. Był nim Elton John. Hudson zaśpiewała jego Circle of Life. Sam Elton szczerze zachwycał się jej wokalem.

TOP 8 – Piosenki filmowe

Ten odcinek poświęcony był piosenkami, które znamy z filmów. Jest to także przedostatni odcinek z udziałem naszej jubilatki. Młoda wokalistka zmierzyła się z piosenką I Have Nothing z filmu BodyGuard. Jest to piosenka z repertuaru Whitney Houston.

TOP 7 – Piosenki Barry Manilowa

Na TOP 7 zakończyła się przygoda Jennifer z Idolem. I choć była typowana na zwyciężczynię, odpadła dość wcześnie. Na zakończenie zaśpiewała piosenkę Weekend in New England.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

3 Comments

  1. Cały przebieg poczynań w Idolu – bardzo przydatna rzecz dla takich osób jak ja, które nie znają talentu wokalnego tej pani, albo raczej – nie znały do tej pory :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.