Dział News Jarocin Festiwal wzbogaca swój skład

Jarocin Festiwal wzbogaca swój skład

Tegoroczna edycja festiwalu w Jarocinie zbliża się wielkimi krokami, dlatego organizatorzy nie zwlekają i uzupełniają line up o nowe nazwiska. Zobaczcie, kto jeszcze wystąpi na imprezie.

Apteka to punkowa rewolta. Mają na swoim koncie osiem albumów, m.in. Narkotyki, Menda i Urojonecałemiasta. Ostatni krążek, Od pacyfizmu do ludobójstwa, opublikowali w 2012 roku i został on ciepło przyjęty przez fanów. Należą do czołowych przedstawicieli sceny niezależnej – zawsze idą pod prąd i zawsze robią to na własnych warunkach.

Percival Schuttenback to pierwszy w Polsce zespół folk-metalowy, czerpiący garściami z tradycji polskiej i słowiańskiej. Zdobyli wiele nagród i wyróżnień, mają na swoim koncie występy na jednej scenie m.in. z Eluveitie, Marilyn Mansonem czy Paradise Lost. Muzycy współtworzyli ścieżkę dźwiękową do gry Wiedźmin 3: Dziki Gron. Wydali kilka płyt, z których każda prezentuje odmienny klimat, nie tracąc przy tym charakterystycznego, rozpoznawalnego brzmienia.

Wasio to polski kompozytor, autor tekstów i producent, który zagrał setki koncertów u boku takich artystów, jak Rammstein czy Kings of Leon, był także nominowany do Fryderyków. W jego twórczości można wychwycić echa Jeffa Buckleya, Bon Iver, Becka czy Chrisa Stapletone’a. Premiera albumu planowana jest na jesień bieżącego roku.

Wojciech Bąkowski to jeden z najbardziej oryginalnych polskich artystów – jest autorem filmów animowanych i wideo, audioperformance, słuchowisk radiowych, muzykiem i poetą, a także liderem grup muzycznych KOT i NIWEA. Jego płyta Jazz duo ukaże się latem 2018 – Jarocin Festiwal to świetna okazja, by zapoznać się z materiałem na żywo.

The gang band to wrocławski projekt rap-rockowy, w którego skład wchodzą raperzy Antone, Dizlel [OBW], muzycy znani z formacji Draw The Line oraz dj Liquid. Oldschoolowy rap, mocny riff gitarowy, głęboka linia basu, tłuste bębny, scretche mistrza w swoim fachu – połączone razem dają niezapomniane show. Misją ekipy jest niesienie przekazu, który oprawiony skocznym brzmieniem, daje publice opcję dobrej zabawy przy nie byle jakich tekstach.

Ostry to członek zespołów Bezimienni, Młoda Krew i Motywacja, który prowadzi także solową działalność artystyczną. W 2004 roku wraz z Adrianem „Ryjkiem” Sforą i Markiem „Marą” Hładkim założył zespół Bezimienni. W 2005 roku ukazał się debiutancki nielegal formacji zatytułowany Verba Veritatis. Rok później nakładem wytwórni Box Music ukazała się Granda, a dwa lata później Walka. W 2010 roku Ostry założył oficjalnie wytwórnię i markę odzieżową pod nazwą Klincz. W 2011 roku, nakładem tejże firmy do sprzedaży trafiła czwarta produkcja formacji Bezimienni pt. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni.

Tau, wcześniej znany jako Medium, raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny. Zadebiutował w 2008 roku nielegalem Seans spirytystyczny. Kolejne nagrania rapera ukazały się w 2010 roku: Alternatywne źródło energii i Teoria równoległych wszechświatów. W 2012 roku został wydany kolejny solowy album Mediuma pt. Graal, który dotarł do 18. miejsca najpopularniejszych płyt w Polsce.

DJ 600V to producent muzycznyinżynier dźwięku i raper. Sebastian Imbierowicz znany jest przede wszystkim z występów w zespole 1kHz, który współtworzył w latach 1994-1996. Był także członkiem krótkotrwałego projektu Huzdemak. W latach późniejszych skoncentrował się na pracy producenta muzycznego. Współtworzy także duet z amerykańskim raperem Ronem G. Od 2011 roku jest członkiem zespołu RaggaBangg.

Śliwa to członek zespołu Aspiratio Crew, który prowadzi również solową działalność artystyczną. W 2011 roku raper związał się z należącą do Pei wytwórnią muzyczną RPS Enterteyment. W listopadzie 2011 roku ukazał się singel Pełen etat, zwiastujący debiutancki album solowy rapera. W międzyczasie muzyk gościł na debiutanckim albumie zespołu My Riot – Sweet Noise. W 2012 roku do sprzedaży trafił debiut Śliwy zatytułowany Pełen etat.

Karolina Młynarskahttp://po-sluchaj.blogspot.com/
Studentka filologii polskiej. Miłośniczka literatury, tenisa, grafiki komputerowej, Warszawy i historii XX wieku. Najczęściej słucha polskiej muzyki rockowej, alternatywnej i elektronicznej, choć nie lubi się ograniczać.

Popularne