Dział NewsFestiwale, koncerty, wydarzenia

Jarocin Festival ogłasza kolejnych artystów

Legendarny Jarocin Festival zagra po raz kolejny już w połowie lipca. Organizatorzy systematycznie ogłaszają kolejnych artystów, którzy zasilą line up tegorocznej imprezy. W poniedziałek poznaliśmy następnych wykonawców – na jarocińskiej scenie wystąpią Sztywny Pal Azji, Snowman oraz BAiKA.

Sztywny Pal Azji zaczynał właśnie w Jarocinie. W lipcu pojawią się w oryginalnym składzie, a więc zagrają Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Jarek Kisiński i Zbigniew Ciaputa. Oprócz największych, kultowych już przebojów grupy, czyli Wieża radości, wieża samotności czy Spotkanie z, usłyszymy także utwory z najnowszej płyty Szara, która swoją premierę miała w 2017 roku.

Snowman triumfowali podczas Rytmów Młodych w 2011 roku. Od wielu lat aktywnie koncertują po całym kraju, a w zeszłym roku ukazała się ich płyta Gwiazdozbiór, która spotkała się z gorącym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i fanów. Jej zawartość usłyszymy w Jarocinie już niedługo!

BAiKA to projekt tworzony przez Piotra Banacha oraz Kafi. Debiutancki album, Byty zależne, ukazał się na początku bieżącego roku i już zdążył podbić serca wielu słuchaczy. Za teksty odpowiada Piotr Banach – współzałożyciel grupy Hey, natomiast za mikrofonem stanęła Katarzyna Sondej, którą można było usłyszeć podczas jubileuszowej trasy Hey, Fayrant Tour.

Tegoroczna edycja Jarocin Festival odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Tematem przewodnim będzie Motyw: Rotten, a pośród dotychczas ogłoszonych wykonawców są między innymi John Lydon, PussyRiot, Quebonafide, Daria Zawiałow, Kortez i Coma. Bilety dostępne w serwisie Biletomat.

Tags
Show More


Karolina Młynarska

Studentka filologii polskiej. Miłośniczka literatury, tenisa, grafiki komputerowej, Warszawy i historii XX wieku. Najczęściej słucha polskiej muzyki rockowej, alternatywnej i elektronicznej, choć nie lubi się ograniczać.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Close