Dział News Albumy Posłuchaj w całości: James Bay - Electric Light

Posłuchaj w całości: James Bay – Electric Light [ODSŁUCH]

James Bay wydał drugi album. Sprawdźcie Electric Light.

Brytyjski wokalista James Bay w listopadzie poprzedniego roku wyznał, że prace nad jego drugim krążkiem powoli dobiegają końca. Premiera longplaya pt. Electric Light odbyła się 18 maja 2018. Wokalista zdradził, że głównymi inspiracjami przy tworzeniu nowego materiału byli dla niego tacy artyści jak Frank Ocean, David Bowie oraz LCD Soundsystem. Wydawnictwo promowały single: Wild Love, Pink Lemonade i Us.

Bay zadebiutował na rynku fonograficznym w 2015 roku albumem Chaos and the Calm, który był wysoko notowany na międzynarodowych listach sprzedaży. W Wielkiej Brytanii pokrył się podwójną platyną, a w Stanach Zjednoczonych złotem. Z płyty pochodzą przeboje Let It Go i Hold Back the River.

Mateusz Plata
Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. Słucha bardzo dużo muzyki, głównie popu, ale nie skreśla żadnego innego gatunku. W szczególności interesuje go szwedzki pop i tamtejszy rynek muzyczny, toteż w jego słuchawkach najczęściej wybrzmiewają dźwięki płynące prosto ze Szwecji, począwszy od Zary Larsson, kończąc na klasykach takich jak ABBA czy Roxette.

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.