All About Music Calvin Harris z Disciples wygrywają wyścig, wyprzedzając Lost Frequenciesa i Adele! "How...

Calvin Harris z Disciples wygrywają wyścig, wyprzedzając Lost Frequenciesa i Adele! „How Deep Is Your Love” Utworem Tygodnia!

Wielu z Was zastanawiała się, jak będzie wyglądało to notowanie – biorąc pod uwagę fakt, że mamy tu jeszcze the best of 25-tygodniowej Poczekalni. Teraz już wiemy, że bardzo chętnie w Sylwestra bawiliście się z Calvinem Harrisem i Disciples, gdyż uczyniliście How Deep Is Your Love Utworem Tygodnia!

Głosowanie

Jedni cieszyli się, drudzy płakali, że How Deep Is Your Love nie awansowało i wraz z zakończeniem głosowania na Utwór Tygodnia 107 wypadł z listy. W zeszłym tygodniu dawaliście komentarze typu no ciekawe, jak stary utwór Harrisa sobie poradzi, życząc mu złowrogo. Jak to w naszej polskiej mentalności bywa – mówimy jedno, głosujemy na drugie.

Tryumf How Deep Is Your Love jest chyba uzasadniony co najmniej trzema argumentami. Pierwszy: jest to taneczny numer, zapewne wykorzystany podczas witania Nowego Roku. Drugi, by utrzeć nosa potencjalnym zwycięzcom tego tygodnia (no przecież mogło się skończyć tak jak tydzień temu, gdzie ilość głosów oddana w okresie świątecznym była jedną z najniższych od czasu returnu). Trzeci, czyli najprostszy, jaki może być… by inni o tym numerze sobie przypomnieli.

Biorąc pod uwagę konkurentów, można się lekko zdziwić, bo kogo mamy jeszcze na podium… Lost Frequancies i Adele. A przecież jeszcze nieco poza TOP3 Major Lazer z Ellie Goulding i Tarrusem Rileyem. Różnica między #3, a #4 głosem jest niewielka…

(W tym miejscu chciałabym zdementować pogłoski na temat manipulacji głosowaniem. Nie mamy żadnego wpływu na wynik głosowania i każdy głos jest liczony. A to, że czasem nie przesuwa się pasek, wyłącza się możliwość głosowania – to niestety wina wtyczki. Prosimy o informację, jeżeli zauważycie w przyszłości jakieś nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem. Będziemy wdzięczni.)

Mamy jednak dobrą wiadomość dla fanów Imany. Remix Don’t Be So Shy poprawił swoją pozycję o oczko w górę. Podobną sztukę uczynili miłośnicy Rudimentalu i Eda Sheerana. Wzrosty odnotowują też Adam Lambert… i Jain. W przypadku francuskiej debiutantki ciężko jednak nazwać awansem, gdyż pozycję #19 dzieli wraz z Easy Love Sigali. Tym samym mamy powtórkę z rozrywki, gdyż w zeszłym tygodniu te dwa utwory również zamykały to zestawienie.

Zimny prysznic daliście Alvaro Solerowi. Z drugiego miejsca spadł aż na siedemnaste. Również słabo radzi sobie Renegades od X Ambassadors (#18, liczyłam na więcej) oraz Sarsa (spadek z #13 na #16, co nie wróży zbyt dobrze). Adventure Of A Lifetime Coldplaya ląduje na #15…

Jednak mamy jeszcze Dawida Podsiadło, który pojawia się na #7 i miejmy nadzieję, że pójdzie sobie z nami jeszcze W Dobrą Stronę. Przypomnijmy, że to jest drugi polski utwór znajdujący się na Liście Przebojów All About Music. Polskiej muzyki broni też Antek Smykiewicz, który Pomimo Burz wciąż trzyma się w zestawieniu obecnie zajmując miejsce #10.

[table id=87 /]

Poczekalnia

Dobra wiadomość dla fanów Jasona Derulo, Matomy i Jennifer Lopez – ich Try Me uzyskało ponad 100 głosów (a dokładniej 104) i już w przyszłym tygodniu zobaczymy ich na Liście Przebojów AAM. Przychodzi więc pytanie, czyim kosztem? Odpowiedź na to pytanie nieco się skomplikowała, gdyż przecież ostatnio z TOP20 usunęliśmy 1/4 utworów (Złote Utwory). Ich miejsce zajmują inne a i każdy punkt karny jest teraz bardzo ważny. Oczywiście, lepiej jest ich nie mieć wcale :).
Do rzeczy…
Wyniki poczekalni, a niżej tabelka punktów karnych, z której wynika, że żegnamy się z Come od Jain.

Beata Prętnickahttp://mojemuzykowanie.blog.pl
Lat 23, blogerka. Fanka muzyki wszelakiej, nie zamyka się na jeden gatunek muzyczny. Szybko się nudzi znalezionymi wcześniej utworami, które zawierają w sobie nutę szczerości i prawdziwości. Z chęcią chodziłaby na wszystkie interesujące koncerty. Lubi obejrzeć dobrą komedię. Zagorzały kibic sportowy.

Popularne