Dział Technologiczny

High End w Monachium gratka dla audiofilii i melomanówTargi sprzętu High End w Monachium w ciągu ostatnich dwóch lat z lokalnego wydarzenia ewoluowały, zyskując charakter międzynarodowy. Są to największe targi sprzętu grającego hi end w Europie. Pięciuset osiemnastu wystawców z 42 krajów przybywa raz w roku do stolicy Bawarii, by prezentować tu swój najwyższej jakości sprzęt audio.

Organizatorzy już od kilku lat skrzętnie informują o rosnącej popularności imprezy zwłaszcza wśród zagranicznych gości. W 2016 r. ponad 60% wystawców pochodziło z różnych miejsc świata. Potwierdza to rangę imprezy, czyniąc targi High End w Monachium imprezą międzynarodową.

 

W czasie 4 dni targów w halach MOC w stolicy Bawarii prezentowane są najróżniejsze sprzęty w najszerszej jak to możliwe rozpiętości cenowej. Można tu spotkać przedstawicieli branży audio: producentów, importerów, dystrybutorów, sprzedawców i dziennikarzy. To tu prezentowane są nowości rynkowe, rodzą się trendy czy ustalają obowiązujące tendencje. Na wystawę tłumnie przybywają melomani i audiofile poszukujący wymarzonego brzmienia najwyższej jakości. Miłośnicy perfekcyjnego dźwięku mają możliwość posłuchania, niedostępnych nigdzie indziej konfiguracji oraz zapoznania się z najnowszym sprzętem audio. Oficjalny raport organizatora – High End Society informuje, że w tegorocznej edycji wystawy w Monachium wzięło udział 7053 przedstawicieli branży hi end. W tej liczbie ujętych jest 516 osób związanych z mediami. Sprzedano 19489 biletów uprawniających do wzięcia udziału w imprezie.

 

Na targach w Monachium nie zabrakło również polskich akcentów. Firma Struss hi end sprzęt prezentowała, pokazując możliwości swoich dwóch kultowych pozycji: amplitunera Struss R150 z wyjściem słuchawkowym oraz wzmacniacza Struss R550. Bauta wystawiła pełnopasmowe kolumny studyjne, których projekt przygotował Jacek Gawłowski. To kompleksowe połączenie precyzyjnego narzędzia do odtwarzania płyt oraz systemu głośników, zapewniających realizację dźwięku na poziomie studia nagrań.

 

Kolejną edycję High End Monachium zaplanowano w dniach 18-21 maja 2017 r. Każdy audiofil czy meloman powinien odnotować tę datę w swoim kalendarzu.

Show More


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.