Dział Publicystyka Hey na Open'erze, niesamowita Nosowska, niespodziewany gość - relacja Łukasza Mantiuk

Hey na Open’erze, niesamowita Nosowska, niespodziewany gość – relacja Łukasza Mantiuk

Każdy, kto był na jakimkolwiek koncercie Heya lub Kasi Nosowskiej wiedział, czego się spodziewać. Wszyscy przecież wiemy, jaka jest Kasia. No, ale… i tak było lepiej, niż zakładałem.

Kasia Nosowska to urocza gwiazda. Gdyby chciała, mogłaby poustawiać po kątach cały polski showbiznes muzyczny i nikt nie powiedziałby ani słowa, że się panoszy czy coś. Ale nie chce, bo jest skromna. Razem z zespołem od lat podbijają polską scenę muzyczną każdym kolejnym albumem, każdą piosenką. I nie ważne, czy solo czy w zespole – oni potrafią się dogadać, oni się szanują, wiedzą, że Nosowska potrzebuje być i w zespole, i solo. I nikt się nie obraża (hej, Łzy – bierzcie przykład). Hey to taki wzorowy przykład dla wszystkich. Tak się tworzy, tak się współpracuje, tak się wygrywa.

Koncert Heya w namiocie (Tent Stage) był świetny. Czy wyjątkowy? Trochę na pewno, otóż zagrana została np. Zazdrość, kawałek z albumu Fire, debiutu zespołu z 1993 roku (notabene rok 2013 to 20-lecie istnienia zespołu!). A tak mieliśmy przekrój przez całą dyskografię muzyków z wyraźnym nakierunkowaniem na dwa ostatnie albumy: Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan oraz Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!.

Zachwyciły Faza Delta, Umieraj stąd czy Boję się o nas (kolejny kawałek rzadko grany na koncertach). Pojawił się również cover – Everybody’s Got to Learn Sometime zespołu The Korgis. Sporą niespodzianką był również tajemnicy damski głos podczas (chyba nigdy nie śpiewanego na koncertach) kawałka Nie więcej. Po tym wykonie na scenie pojawiła się… Monika Brodka! Soczyście ucałowała Nosowską i znikła za kulisami. Panie chyba bardzo się polubiły, ponieważ coraz częściej słychać o ich wspólnej pracy (ostatnio przy Męskim Graniu). Może w końcu nagrają coś razem? :)

Setlista

 1. Wilk vs. Kot 
 2. Co tam? 
 3. Faza delta 
 4. Umieraj stąd 
 5. Muka! 
 6. Wieliczka 
 7. Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! 
 8. Podobno 
 9. Boję się o nas 
 10. Everybody’s Got to Learn Sometime 
 11. Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan 
 12. Kto tam? Kto jest w środku? 
 13. Stygnę 
 14. Schizophrenic Family 
 15. Nie więcej (z Moniką Brodką) 
 16. Cudzoziemka w raju kobiet 
 17. [sic!]
 18. Zazdrość 

Koncerty zespołu Hey to na pewno niesamowite wydarzenie. Skromność Kasi powala na łopatki, a jej każde ”

No, dziękujemy Wam! Naprawdę, bardzo mocno! Dziękujemy!

Rozczula. Niejednokrotnie przyznaje, że koncertów prowadzić nie umie, Nosowska robi prawdopodobnie najlepsze koncerty w Polsce. I razem z zespołem najlepszą muzykę, klasa sama w sobie, brawo.


Wszystkie relacje
Wszystkie relacje

Łukasz Mantiukhttp://allaboutmusic.pl
Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Popularne