Chociaż występ Gromee’ego i Lukasa Meijera na tegorocznej Eurowizji zakończył się fiaskiem, to utwór Light Me Up całkiem dobrze radzi sobie na europejskich listach przebojów. Czy nasza eurowizyjna propozycja ma jeszcze szansę stać się hitem?

O sporym zainteresowaniu piosenką Light Me Up może świadczyć fakt wejścia singla do notowań Spotify (Viral 50) ośmiu europejskich krajów: Szwecji, Estonii, Danii, Austrii, Belgii, Holandii, Norwegii oraz Węgier, a także notowań Apple Music w Szwecji, Finlandii, Norwegii, na Litwie i na Malcie. Eurowizyjna propozycja Gromee’ego i Lukasa Meijera w dalszym ciągu dobrze sobie radzi także w Polsce – w najnowszym zestawieniu AirPlay (za okres 05.05 – 11.05) singiel Light Me Up znajduje się na drugim miejscu najczęściej granych piosenek w polskich stacjach radiowych.

W II półfinale 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w zeszłym tygodniu w Lizbonie, Gromee i Lukas Meijer z piosenką Light Me Up zajęli 14. miejsce, nie awansując tym samym do finału.

Poprzedni artykuł17 maja w muzyce. Kalendarium All About Music
Następny artykułObejrzyj Eurowizję raz jeszcze